Kotwy. Trwały i wygodny montaż z kotwą chemiczną Den Braven

2012-09-03 13:42
Trwały montaż z kotwą chemiczną Den Braven
Autor: Den Braven East Sp. z o.o. Kotwa chemiczna Den Braven

Dzięki kotwie chemicznej firmy Den Braven, można zapomnieć kołkach czy kotwach rozporowych, a wykonane łączenia elementów będą trwałe i mocne. W dodatku montaż jest wyjątkowo prosty a kotwy chemiczne można mocować nawet przy krawędzi betonu.

Trwały montaż drobnych elementów konstrukcji budowlanych to ważny problem, często spotykany na różnych etapach inwestycji, zarówno podczas budowy jak i remontu. Do łączenia elementów stosuje się przeważnie różnego rodzaju kołki i kotwy rozporowe, ale najwygodniej jest użyć kotwy chemicznej. Kotwa chemiczna łączy elementy trwale i pewnie, i co ważne, można ją stosować także przy krawędzi ściany.

Kotwy chemiczne - pewny uchwyt i łatwy montaż

Kotwa chemiczna firmy Den Braven jest dwuskładnikowa, chemoutwardzalna i szybko twardniejąca. To dobra alternatywa dla stosowanych powszechnie kołków lub kotew rozporowych. Kotwa chemiczna Den Braven, stworzona na bazie żywicy poliestrowej nie zawiera szkodliwego styrenu i doskonale sprawdza się podczas mocowania drobnych elementów konstrukcji budowlanych. Dzięki prostemu użyciu może być ona stosowana, zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów – do jej użycia wystarczy zwykły pistolet do kartuszy, robocza końcówka mieszająca (dostarczana razem z produktem) oraz wiertarka. Dzięki tym zwykłym narzędziom każdy może trwale i pewnie zamocować antenę satelitarną, markizę, okiennice, zawiasy drzwi, muszlę klozetową, a także ekran LCD, kwietnik i wiele innych drobnych elementów, do których do tej pory potrzebny byłby specjalista.

Kotwa mechaniczna Den Braven a podłoże

Podczas montażu nie trzeba martwić się o rodzaj podłoża, ponieważ kotwa chemiczna Den Braven doskonale nadaje się do kotwienia zarówno w betonie czy murze z pełnej cegły ceramicznej, jak i w ścianach wykonanych z silikatów oraz cegieł drążonych (wtedy należy tylko użyć polipropylenowej tulei perforowanej). Dzięki chemicznej formule utwardzania, kotwy chemiczne są nie tylko wyjątkowo trwałe, ale również nie powodują naprężeń, które mogłyby być przyczyną pękania czy kruszenia powierzchni, co w przypadku kotew rozporowych jest niestety częstym zjawiskiem.

Trwałe łączenie elementów zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń

Kotwa chemiczna firmy Den Braven jest w pełni bezpieczna dla zdrowia i nie wpływa na komfort osób znajdujących się w pomieszczeniu (ze względu na brak styrenu). Dzięki temu można ją stosować nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych.
Kotwa chemiczna Den Braven oferowana jest w postaci kartusza o pojemności 300 ml i kosztuje 55,30 zł (brutto).

O firmie Den Braven

Firmę Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania założono w 1991 roku jako wschodnioeuropejski oddział Grupy Den Braven. Holding Den Braven Sealants jest liderem technologii uszczelnień w Europie, a marka Zwaluw (Jaskółka z j. holenderskiego) jest rozpoznawalna na całym świecie. Terenem działania Den Braven East jest nie tylko Polska, ale i inne kraje Europy Wschodniej i Azji (Rosja, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Białoruś, Azerbejdżan i Kazachstan). Den Braven East oferuje szeroki wybór produktów chemii budowlanej obejmujący: silikony, piany poliuretanowe, masy uszczelniające, takie jak akryle, kauczuki i butyleny, kleje montażowe, kleje do drewna i paneli, MS – polimery, kity, fugi, szpachlówki, grunty, impregnaty do drewna, plastyfikatory, środki czyszczące, taśmy dekarskie, samorozprężne taśmy uszczelniające, szpachelki, lakiery w sprayu, hydroizolacje, akcesoria do pian poliuretanowych, pistolety ręczne oraz pneumatyczne i akumulatorowe do silikonów, narzędzia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej