KONSTRUKTOR - chroni drewno

2007-07-03 20:27

Impregnat do drewna firmy DYRUP nie tylko chroni ale również likwiduje insekty.

KONSTRUKTOR, to wodny, bezbarwny impregnat do konserwacji drewna na zewnątrz. Producent szczególnie poleca go do zabezpieczenia drewna konstrukcyjnego dachów i szkieletów budynków. Nie wymaga warstwy wykończeniowej na podłożach nienarażonych na działanie wilgoci jak np. belki, krokwie, szkielety konstrukcyjne itp.

Zobacz więcej: Chemia budowlana

Unikalna formuła impregnatu składa się z kombinacji czterech biocydów: fungicydów (propiconazol, IPBC, tebuconazole) oraz insektycydów (cypermetryna), co stanowi skuteczną barierę dla grzybów i insektów. Jest to preparat głęboko penetrujący: aktywne biocydy wnikają w głąb drewna, a dzięki właściwościom penetracyjnym produkt nie wymywa się, co wydłuża jego właściwości ochronne. Produkt można nakładać na drewno celem likwidacji istniejących gniazd insektów. Stosując go na powierzchniach już zainfekowanych likwiduje się występujące ogniska zapalne. Preparat jest wyjątkowo łatwy w użyciu. Może być nakładany zarówno pędzlem jak i pistoletem natryskowym. Można go używać poprzez namaczanie w kąpielach zimnych i gorąco-zimnych. Zaimpregnowane tym środkiem drewno bez obaw można pokrywać także bejcami, lazurami, lakierami oraz innymi środkami dekoracyjno-ochronnymi.
Jako preparat wodny nie przyspiesza czasu zapłonu drewna oraz nie przyczynia się do szybszego rozprzestrzeniania się ognia.

Dostępne opakowania [dm3]: 5, 25
Wydajność [dm3/m2]: 1/3 (zalecane nasycenie drewna)

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej