Kolorowy piaskowiec na ścianie

2010-01-20 8:43
Kolorowy piaskowiec na ścianie
Autor: B.M. Polska Sp. z o.o.

Studio Finishes – linia dekoracyjnych materiałów malarskich marki Benjamin  Moore, poszerzona została o nowy produkt  – Texture Sand 386, czyli farbę strukturalną o fakturze piaskowca.

Dekoracyjna faktura na ścianie to obecnie jeden z najmodniejszych trendów w aranżacji wnętrz mieszkalnych i biurowych. Strukturalne wykończenie nawet niewielkiej powierzhcni może nadać pomieszczeniu wyjątkowego charakteru i stworzyć w nim niepowtarzalny klimat. Dla osób, które chcą samodzielnie nadać atrakcyjną strukturę ścianom, Benjamin Moore ma w ofercie farbę Latex Texture Sand 386 z zawartością specjalnie preparowanego kwarcu.

Jest to wodorozcieńczalna, lateksowa farba strukturalna, która imituje na malowanych powierzchniach wygląd naturalnego piaskowca. Delikatne drobinki kwarcu zawarte w strukturze farby tworzą na ścianach oryginalną i estetyczną fakturę. Poza walorami dekoracyjnymi powłoka bardzo skutecznie niweluje mikropęknięcia oraz nierówności odnawianego podłoża. Produkt dostępny jest w bardzo szerokiej gamie jasnych odcieni w systemie barwienia COLOR PREVIEW®.

Farba ta może być stosowana wewnątrz pomieszczeń do dekoracyjnego malowania tradycyjnych wypraw wapienno-cementowych i cementowych, cienkowarstwowych tynków mineralnych i akrylowych, gładzi gipsowych, płyt gipsowo-kartonowych, budowlanych bloczków konstrukcyjnych, a nawet tapet. Po  zagruntowaniu powierzchni odpowiednim preparatem gruntującym, przy pomocy farby Texture Sand 386 można odnowić również powierzchnie drewniane i drewnopochodne. Wydajność farby uzależniona jest od ilości nałożonych warstw malarskich. Delikatną fakturę piaskowca można uzyskać już po dwukrotnym malowaniu.

Dane techniczne
wydajność [m2/3,78 l] 9–19
stopień połysku mat
pojemność opakowania [l] 3,78

Wyłącznym dystrybutorem materiałów malarskich Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska.

Kolorowy piaskowiec na ścianie
Autor: B.M. Polska Sp. z o.o.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej