Knauf Super Finish - gotowa masa szpachlowa. Jak i kiedy stosować Knauf Super Finish?

2019-12-02 14:04
Knauf Super Finish gotowa masa szpachlowa
Autor: Knauf Gotowa masa szpachlowa Knauf Super Finish przeznaczona jest do tworzenia idealnie gładkich i równych powierzchni we wnętrzach. Może być nakładana ręcznie i maszynowo w warstwach o grubości do 3 mm

Knauf Super Finish jest mieszanką mączki dolomitowej z lepiszczem winylowym. Dodatkowo zawiera składniki poprawiające własności użytkowe gotowych mas szpachlowych. Tworzy idealnie gładką i trwałą powierzchnię. Sprawdziliśmy opinie na forach budowlanych - Knauf Super Finish jest polecana przez wykonawców.

Knauf Super Finish może być używana do całopowierzchniowego, cienkowarstwowego szpachlowania:

  • mineralnych podłoży budowlanych takich jak: stabilne tynki (gipsowe, wapienne, cementowo-wapienne), powierzchnie betonowe, bloczki gipsowe, bloczki z betonu komórkowego;
  • czystych i stabilnych tynków żywicznych, powierzchni lakierowanych (lamperie), malowanych farbami, wykończonych tapetami z włókna szklanego, itp;
  • płyt gipsowo-kartonowych

Jak stosować gotową masę Knauf Super Finish?

Przed nakładaniem każdej masy szpachlowej należy zadbać o to, aby podłoże było równe, suche, stabilne, czyste i wolne od pyłu. Chłonne lub niestabilne podłoża należy zagruntować lub wzmocnić środkiem głęboko penetrującym.

Gotową masę szpachlową Knauf Super Finish po przemieszaniu można stosować bezpośrednio z wiaderka. Masę można rozcieńczać według potrzeb dodając wodę w porcjach po 250 ml. Po każdym dodaniu wody masę należy lekko wymieszać i sprawdzić nakładanie.

Knauf Super Finish nakłada się warstwami o grubości do 3 mm. Każdą kolejną warstwę nakłada się po wyschnięciu poprzedniej. Po wyschnięciu masy, ale nie później niż 3-4 dni po nałożeniu, zaszpachlowaną powierzchnię  należy przeszlifować papierem o ziarnistości #180 - #220.

Po przeszlifowaniu powierzchnię zagruntować środkiem gruntującym. Tak przygotowane powierzchnie można malować wszystkimi rodzajami farb.

Gotowa masa szpachlowa Knauf Super Finish twardnieje poprzez wysychanie, więc czas obróbki jest uzależniony od temperatury i wilgotności powietrza.

Temperatura stosowania powyżej +10°C i poniżej 25 °C.

Właściwości masy Knauf Super Finish

Gotowa masa szpachlowa Knauf Super Finish to:

  • gotowa do użycia przygotowana fabrycznie mieszanka;
  • wygodna do nakładania i rozprowadzania masa;
  • łatwa do szlifowania i obróbki po nałożeniu;
  • uzyskane powierzchnie są trwałe podczas eksploatacji;
  • pozwala uzyskać idealne podłoże do dalszych prac wykończeniowych.

Knauf Super Finish spełnia wymagania normy EN 13963 oraz ma Atest Higieniczny dopuszczający do stosowania w budownictwie mieszkaniowym, obiektach służby zdrowia, żłobkach, przedszkolach i szkołach, w przemyśle spożywczym i podobnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej