Knauf Super Finish - gotowa masa szpachlowa. Jak i kiedy stosować Knauf Super Finish?

2019-12-02 14:04
Knauf Super Finish gotowa masa szpachlowa
Autor: Knauf Gotowa masa szpachlowa Knauf Super Finish przeznaczona jest do tworzenia idealnie gładkich i równych powierzchni we wnętrzach. Może być nakładana ręcznie i maszynowo w warstwach o grubości do 3 mm

Knauf Super Finish jest mieszanką mączki dolomitowej z lepiszczem winylowym. Dodatkowo zawiera składniki poprawiające własności użytkowe gotowych mas szpachlowych. Tworzy idealnie gładką i trwałą powierzchnię. Sprawdziliśmy opinie na forach budowlanych - Knauf Super Finish jest polecana przez wykonawców.

Knauf Super Finish może być używana do całopowierzchniowego, cienkowarstwowego szpachlowania:

  • mineralnych podłoży budowlanych takich jak: stabilne tynki (gipsowe, wapienne, cementowo-wapienne), powierzchnie betonowe, bloczki gipsowe, bloczki z betonu komórkowego;
  • czystych i stabilnych tynków żywicznych, powierzchni lakierowanych (lamperie), malowanych farbami, wykończonych tapetami z włókna szklanego, itp;
  • płyt gipsowo-kartonowych

Jak stosować gotową masę Knauf Super Finish?

Przed nakładaniem każdej masy szpachlowej należy zadbać o to, aby podłoże było równe, suche, stabilne, czyste i wolne od pyłu. Chłonne lub niestabilne podłoża należy zagruntować lub wzmocnić środkiem głęboko penetrującym.

Gotową masę szpachlową Knauf Super Finish po przemieszaniu można stosować bezpośrednio z wiaderka. Masę można rozcieńczać według potrzeb dodając wodę w porcjach po 250 ml. Po każdym dodaniu wody masę należy lekko wymieszać i sprawdzić nakładanie.

Knauf Super Finish nakłada się warstwami o grubości do 3 mm. Każdą kolejną warstwę nakłada się po wyschnięciu poprzedniej. Po wyschnięciu masy, ale nie później niż 3-4 dni po nałożeniu, zaszpachlowaną powierzchnię  należy przeszlifować papierem o ziarnistości #180 - #220.

Po przeszlifowaniu powierzchnię zagruntować środkiem gruntującym. Tak przygotowane powierzchnie można malować wszystkimi rodzajami farb.

Gotowa masa szpachlowa Knauf Super Finish twardnieje poprzez wysychanie, więc czas obróbki jest uzależniony od temperatury i wilgotności powietrza.

Temperatura stosowania powyżej +10°C i poniżej 25 °C.

Właściwości masy Knauf Super Finish

Gotowa masa szpachlowa Knauf Super Finish to:

  • gotowa do użycia przygotowana fabrycznie mieszanka;
  • wygodna do nakładania i rozprowadzania masa;
  • łatwa do szlifowania i obróbki po nałożeniu;
  • uzyskane powierzchnie są trwałe podczas eksploatacji;
  • pozwala uzyskać idealne podłoże do dalszych prac wykończeniowych.

Knauf Super Finish spełnia wymagania normy EN 13963 oraz ma Atest Higieniczny dopuszczający do stosowania w budownictwie mieszkaniowym, obiektach służby zdrowia, żłobkach, przedszkolach i szkołach, w przemyśle spożywczym i podobnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej