Klejenie i uszczelnianie od podłogi po dach

2009-11-30 8:00

Skleja, uszczelnia i wypełnia ubytki. Sprawdza się zarówno podczas prac budowlanych, drobnych napraw domowych, jak i zastosowań w przemyśle. Jest odporny na czynniki atmosferyczne i może być aplikowany zarówno na powierzchniach pionowych, jak i poziomych, bez ryzyka spłynięcia produktu czy powstania pęcherzyków w nakładanej warstwie.

Klejenie i uszczelnianie od podłogi po dach
Autor: Den Braven
Klejenie i uszczelnianie od podłogi po dach
Autor: Den Braven

Jednoskładnikowy klej-uszczelniacz Uni-Fix firmy Den Braven, powstał na bazie modyfikowanych silanów (MS Polimeru), w wyniku czego trwale zachowuje swoją elastyczność, nawet po utwardzeniu. Zapobiega to jego kruszeniu oraz powstawaniu nieestetycznych pęknięć na powierzchni kitu. Jest odporny na działanie czynników atmosferycznych i ma dużą tolerancję temperaturową (od -40 do +90°C). Dzięki temu nadaje się do zastosowania w profesjonalnym przemyśle chłodniczym (np. w autochłodniach, magazynach chłodniczych), jak również do uszczelniania narażonych na wysoką temperaturę urządzeń sanitarnych (np. wanien, pryszniców, umywalek) czy izolacji instalacji grzewczych, nie tracąc przy tym swych właściwości. Jest odporny na wodę, chlor, pleśń, grzyby, a także na drgania i wibracje.
Dzięki dobrej przyczepności do większości podłoży pozwala na przyklejenie zarówno materiałów izolacyjnych, jak i dekoracyjnych np.: parapetów, listew progowych, płytek, paneli, luster czy sztukaterii, oraz na podklejanie i uszczelnianie materiałów dekarskich, takich jak: blacha, dachówki ceramiczne czy cementowe. Dodatkowo pozwala na mocowanie i uszczelnianie materiałów ze styropianu, pianki poliuretanowej, PVC, poliwęglanu, korka, wełny mineralnej, drewna, MDF, stali, aluminium, mosiądzu, miedzi, cynku itp. Wypełnia pęknięcia, rysy i szczeliny w betonie, ceramice budowlanej, tynkach, drewnie, kamieniu oraz wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko, że silikon mógłby spowodować plamienie. Może być również stosowany na większość podłoży budowlanych, w tym również na tych wilgotnych, bez konieczności ich wcześniejszego gruntowania. Brak skurczu produktu zabezpiecza odnawianą powierzchnię przed tworzeniem się rys, naprężeń oraz pęknięć i pozostawia ją idealnie gładką.

Uszczelniacz dostępny jest w postaci pięciu produktów. Każdy z nich ma zbliżone właściwości, różnią się jednak między sobą pojemnościami i zastosowaniem:

  • Uni-Fix Original przeznaczony jest między innymi do klejenia luster oraz kamienia naturalnego; jako jedyny ze wszystkich produktów dostępny jest nie tylko w kartuszu, ale również w tubce; występuje w czterech kolorach: białym, szarym, brązowym oraz czarnym,
  • Uni-Fix Clear jest produktem przezroczystym, dzięki czemu przeznaczony jest do klejenia elementów szklanych, gdzie zastosowanie białego kleju popsułoby estetykę wykonania,
  • Uni-Fix Max służy do klejenia bardzo ciężkich przedmiotów bez stosowania podpór; zastępuje śruby, kołki czy gwoździe; jest bardzo gęsty, w związku z czym do jego użycia potrzebny jest pistolet do kartuszy; produkt dostępny jest w kolorze białym,
  • Uni-Fix Alu w kolorze aluminium przeznaczony jest do łączenia metalu,
  • Uni-Fix Automatic jest produkowany w specjalnym opakowaniu, dzięki któremu nie ma potrzeby użycia pistoletu do kartuszy; polecany jest do zastosowań w trudno dostępnych miejscach.

Produkty z linii Uni-Fix są bezwonne oraz bezpieczne dla organizmu. Nie zawiera szkodliwych izocyjanianów, silikonu, rozpuszczalników, polichlorku winylu ani plastyfikatorów. Dlatego może być używany np. w branży spożywczej do uszczelniania lad chłodniczych. Może mieć bowiem styczność z opakowaną żywnością bez ryzyka jej skażenia niebezpiecznymi substancjami chemicznymi. Produkt jest chemicznie neutralny, co ma duże znaczenie wszędzie tam, gdzie użycie innego środka może zniszczyć powierzchnię, np. uszkodzić warstwę srebrzankową lustra lub odbarwić naturalny kamień.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej