Kleje do wykładzin

2009-12-17 7:00

Przyklejanie wykładzin, w szczególności z PCV, wymaga cierpliwości i dbałości o każdy szczegół.

Przeznaczone do tego celu produkty Tytan Professional – Klej do wykładzin uniwersalny WB-180 oraz Klej do wykładzin z PVC i linoleum WB-170 umożliwiają przeprowadzenie tych czynności szybko i dokładnie.

Kleje do wykładzin
Autor: Selena SA
Kleje do wykładzin
Autor: Selena SA

Gotowe do użycia kleje do wykładzin znacznie ułatwiają wykonywanie prac związanych z instalowaniem wykładzin podłogowych (również  na podłożach z ogrzewaniem podłogowym). Ze względu na skład chemiczny umożliwiają stworzenie trwałego, elastycznego i ekologicznego wiązania wykładziny z podłożem. Są łatwe w rozprowadzaniu, mają  krótki czas wstępnego odparowania oraz odpowiednio długi czas schnięcia, co ma kluczowe znaczenie dla wygody i komfortu pracy.

Uniwersalny

Tytan Professional WB-180 to klej przeznaczony do montażu wykładzin dywanowych, z PVC i z korka. Wyróżnia się optymalnym czasem schnięcia i mocnym chwytem początkowym.
Aby odpowiednio przykleić wykładzinę, należy właściwie przygotować podłoże. Powinno być ono idealnie równe, czyste, suche oraz pozbawione rys i pęknięć. Wymieszany klej nakłada się za pomocą szpachli ząbkowanej. Po upływie ok. 10 minut od nałożenia produktu, należy rozpocząć układanie wykładziny, dokładnie i równomiernie dociskając ją i usuwając powstające pęcherze. Maksymalna wytrzymałość osiągana jest po 3 dobach, jednak ruch pieszy jest dopuszczalny już po 3 godzinach.
Cena kleju uniwersalnego WB-180 Tytan Professional to ok. 7,5  zł brutto/kg (w opakowaniu 10 kg).

Do wykładzin elastycznych

Tytan Professional WB-170 to klej o znacznie wyższej sile klejenia i bardziej elastyczny – dlatego dobrze nadaje się do klejenia wykładzin z PVC i linoleum.
Przy klejeniu wykładzin elastycznych równie ważne, jak właściwe przygotowanie podłoża, jest sezonowanie i tzw. „odprężenie” wykładziny. Klejone materiały powinny min. dobę leżeć rozwinięte w pomieszczeniu, w którym będą przyklejane.
Dopiero po odpowiednim przygotowaniu materiałów oraz podłoża można przystąpić do instalowania wykładziny. Klej nakłada się na podłoże pacą zębatą. Już po ok. 5–10 minutach można przystąpić do układania wykładziny. Trzeba ją równomiernie dociskać (przewalcowując) – wykładzina musi bowiem dokładnie przylegać do podłoża. Po rozpoczęciu wiązania, wykładzinę należy ponownie przewalcować. Łączenie krawędzi można wykonać już po 24 godzinach. Pełną wytrzymałość spoina osiąga po ok. 3 dobach, ale można po niej chodzić już po 3 godzinach.
Cena kleju do wykładzin z PVC i linoleum WB-170 Tytan Professional wynosi ok. 9,5 zł brutto/kg (w opakowaniu 10 kg).

Producentem obu klejów jest Selena SA.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej