Klej z trasem do kamienia

2009-09-22 12:34

W linii klejów do płytek Tytan Professional znalazł się specjalistyczny produkt, który ma w skladzie tras przeznaczony. Produkt ten przeznaczony jest zwłaszcza do kamieni naturalnych klejonych na trudnym i odkształcalnym podłożu.

Biały klej z trasem GEA836 firmy Selena jest wysoce elastyczny (klasa S2), gotowy do użycia po wymieszaniu z wodą i charakteryzuje się najszerszym spektrum zastosowań w linii klejów GEA Tytan Professional. Można go używać do każdego rodzaju płytek, na każdym podłożu. Przede wszystkim jednak umożliwia wykonywanie okładzin z kamienia naturalnego wewnątrz i na zewnątrz budynku, zapobiegając jednocześnie powstawaniu przebarwień na płytkach.

Ochrona piękna kamieni naturalnych

Kamienie naturalne łatwo ulegają przebarwieniom pod wpływem szarego cementu, dlatego przy ich klejeniu należy zwrócić szczególną uwagę na skład wykorzystywanej chemii budowlanej. Biały klej z trasem GEA836 zawiera szlachetny biały cement oraz tras, którego użycie wyklucza pojawienie się jakichkolwiek śladów, nawet na kamieniach podatnych na przebarwienia, takich jak marmury naturalne i syntetyczne czy piaskowce.
Okładzina wykonana z jego użyciem jest odporna na ekstremalne warunki pogodowe, występujące na zewnątrz budynku. Stale zawilgocone i zacienione miejsca, w których zalega woda opadowa są szczególnie podatne za rozwój mchów, glonów i porostów, które tworzą zielone wykwity na powierzchni kamienia naturalnego czy płytek ceramicznych. Dodatek trasu radykalnie zmniejsza ryzyko powstawania wykwitów i przebarwień na kamieniu naturalnym oraz na murze. Specjalnie opracowana receptura wpływa na mrozoodporność i wodoszczelność produktu – z jego pomocą można wykańczać baseny i sauny.

Zwiększona elastyczność

Klej ten przenosi naprężenia powstałe na skutek ruchów termicznych okładziny i podłoża, zapobiegając odspajaniu się i pękaniu płytek. Tworzy wysoko odkształcalną warstwę, podatną na obciążenie. Z tego powodu jest zalecany na powierzchnie poddawane zarówno liniowym jak i punktowym obciążeniom, takim jak tarasy, schody, podłogi magazynowe czy korytarze komunikacyjne. Zwiększona plastyczność gwarantuje dokładne wypełnienie zaprawą pod płytkami. Wysoka moc klejenia została uzyskana dzięki wykorzystaniu sił adhezji, które są odpowiedzialne za ścisłe przyleganie materiału klejonego do powierzchni. Ma to kluczowe znaczenie w przypadku płytek dużego formatu i kamiennych, które wywierają zwiększony nacisk na podłoże.
Produkt jest odpowiedni do stosowania na podłożach trudnych – przy klejeniu płytek na płytki czy oklejaniu ściany pokrytej lamperią olejną. Zaprawę stosuje się w cienkowarstwowej metodzie przyklejania płytek. W przypadku okładziny stale narażonej na zmienne temperatury i wysokie obciążenia należy zastosować metodę kombinowaną – klej nanosi się zarówno na podłoże jak i  na płytkę. Klej posiada wydłużony czas otwarty, wynoszący do 30 minut.
Przy zachowaniu wskazówek wykonawczych producent udziela 5 lat gwarancji na produkt.

Klej z trasem do kamienia
Autor: Selena SA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej