Klej montażowy do glazury i terakoty CSX 421

2007-11-14 11:29

Klej jest jednoskładnikowym klejem wodnym na bazie dyspersji akrylowej. Może być stosowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Produkt przeznaczony jest  dla budownictwa do klejenia materiałów ceramicznych, takich jak: płytki, terakota, ceramiczne listwy ozdobne do typowych chłonnych podłoży stosowanych w budownictwie, tynk, płyta gipsowo-kartonowa, płyta wiórowa, sklejka itp.

Firma Selena SA ma w swojej ofercie klej montażowy CSX 421. Klej jest jednoskładnikowym klejem wodnym na bazie dyspersji akrylowej. Może być stosowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Klej ma silny chwyt początkowy, pozwalający układać płytki ceramiczne na pionowych powierzchniach bez ich dodatkowego mocowania (na powierzchni 450 cm2, przy wielkości płytek 21 cmx21 cm) przy zachowaniu możliwości korekty położenia.Produkt przeznaczony jest  dla budownictwa do klejenia materiałów ceramicznych, takich jak: płytki, terakota, ceramiczne listwy ozdobne do typowych chłonnych podłoży stosowanych w budownictwie, tynk, płyta gipsowo-kartonowa, płyta wiórowa, sklejka itp.
Klejone powierzchnie należy dokładnie oczyścić, odkurzyć i osuszyć. Klej trzeba nałożyć na jedną z klejonych powierzchni punktowo lub pasmami. Ze względu na krótki czas schnięcia należy posmarować powierzchnię, jaką można położyć w ciągu 10 minut. Produkt osiąga pełną wytrzymałość po 48 godzinach (do tego czasu nie powinno się zbytnio eksploatować podłogi). Po 24 godzinach można wypełnić fugi spoiną fugową.

 

Dane techniczne
kolor i konsystencja beżowa pasta
skład dyspersja akrylowa
zawartość składników stałych ok. 75%
ciężar właściwy 1,4 -1,5 g/cm2
maksymalny czas otwarty 10 min.
minimalna temperatura aplikacji 10oC
czas pełnego utwardzania ~ 48 godzin
zużycie 1000 g/m2

 

Produkt jest pakowany w (kartusze) o pojemności 310 ml. Należy go przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach w temperaturze od 5-30oC. Okres ważności wyrobu wynosi 12 miesięcy.
Na wyrób został wydany Atest Państwowego Zakładu Higieny.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej