Klej gipsowy GS-20

2007-05-25 16:34

Klej jest suchą mieszanką gipsu syntetycznego, wypełniaczy mineralnych oraz dodatków modyfikujących i uszlachetniających. Jest to produkt ekologiczny, nietoksyczny i łatwy w zastosowaniu. Wyrób można stosować na podłoża z cegły, betonu oraz bloczków gipsowych.

Firma Cedat wprowadziła na rynek klej przeznaczony do mocowania płyt gipsowo-kartonowych oraz sztukaterii gipsowej - Cekol GS-20. Klej jest suchą mieszanką gipsu syntetycznego, wypełniaczy mineralnych oraz dodatków modyfikujących i uszlachetniających. Jest to produkt ekologiczny, nietoksyczny i łatwy w zastosowaniu. Wyrób można stosować na podłoża z cegły, betonu oraz bloczków gipsowych.
Po oczyszczeniu powierzchni zabezpieczamy antykorozyjnie elementy stalowe i można przystąpić do klejenia płyt. Suchą zaprawę należy wsypać do wody (na 1 kg proszku potrzeba ok. 0,4 litra wody), należy odczekać 2 minuty, następnie wymieszać do uzyskania gęstej masy. Bezpośrednio po wymieszaniu klej jest gotowy do użycia przez ok. 45 minut. Na spodnią stronę płyty należy nakładać klej grubymi plackami w równych odstępach. Następnie płytę trzeba przyłożyć do ściany (przez pewien czas można dokonywać korekcji położenia).

 

Dane Techniczne

Proporcje mieszanki

0,40 do 0,45 litra wody na 1 kg proszku

Czas zużycia zaprawy

45 minut

Wydajność

1,5 kg/m2 na 1mm grubości warstwy

Temperatura wykonania prac

od +5oC do +25oC

Wielkość i rodzaj opakowania

worki papierowe z wkładką PE-20 kg

Atesty

atest PHZ nr: HK/B/1706/01/2003

Inne

zaprawa spełnia wymagania PN-EN-2860:2002; PN-B-30042:1997

Przechowywanie

składowanie w pomieszczeniach suchych, w oryginalnych opakowaniach, czas przechowywania do 12 miesięcy

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej