Klej do styropianu

2008-09-02 12:00

Przeznaczony jest do płyt styropianowych przy dociepleniach ścian zewnętrznych budynków. Może być stosowany zarówno na nowych budynkach, jak i tych poddawanych termoizolacji metodą BSO (dawniej lekką-mokrą).

TYTAN EOS charakteryzuje się dobrą przyczepnością do typowych materiałów konstrukcyjnych, takich jak cegła, pustaki, beton, tynki, a także do drewna, metali, styropianu, twardego PVC i sztywnych pian PUR. Może być również wykorzystywany do klejenia parapetów, uzupełniania szczelin dylatacyjnych w izolacjach termicznych, klejenia i izolowania paneli ściennych, blach falistych oraz dachówek. Produkt można z powodzeniem stosować także do przyklejania płyt styropianowych do fundamentów. Umożliwia prowadzenie prac w temperaturze: od 0oC do +30oC. Podwyższona wydajność kleju powoduje, że jedna puszka produktu wystarcza na powierzchnię około 8 m2 przy szczelinie między ścianą a styropianem do ok. 5 mm.

Aplikacja: w ciągu 4 minut od nałożenia kleju płytę należy przyłożyć do ściany i delikatnie docisnąć. Na korekty ustawienia płyty jest potem jeszcze 15 minut. Po około 2 godzinach płytę można już przeszlifować papierem ściernym i przymocować łącznikami mechanicznymi. Po pełnym utwardzeniu, nadmiar kleju można usunąć mechanicznie i przystąpić do nakładania tynku. Klej jest aplikowany z puszki za pomocą pistoletu, dzięki czemu mocowanie płyt przebiega bez dodatkowych narzędzi.
Wytworzona spoina charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną. Dzięki temu bardzo dobrze wytrzymuje naprężenia wynikające z odkształceń pod wpływem zmian temperatur i zapewnia dużą odporność na procesy związane ze starzeniem się połączenia. Spoina jest nawet 3 razy mocniejsza niż w przypadku tradycyjnych klejów do styropianu i zapraw cementowych. Jest to materiał o dobrej izolacyjności termicznej co dodatkowo poprawia efekt ochrony cieplnej budynków. Dzięki temu może być stosowany do uzupełniania ubytków i uszkodzeń w styropianie.

dane techniczne
grubość warstwy klejowej 1-15 mm
czas kożuszenia przyłożenie płyty po nałożeniu kleju do 4 minut
czas otwarty pracy korekta ułożenia płyty do 15 minut
czas pełnego utwardzenia 2 godziny
temperatura pracy od 0 do +30oC
wydajność z jednej puszki ok. 8 m2 (przy temperaturze +20oC i szczelinie między ścianą a styropianem nie większej niż 5 mm)
zastosowanie klejenie płyt styropianowych przy ocieplaniu budynków

 Producentem kleju jest firma Selena.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej