Impregnat do podłoży mineralnych - zabezpieczenie klinkieru

2010-07-08 12:42
Hydrophob WB
Autor: Sigma Coatings

Hydrophob WB, nowoczesny impregnat hydro- i olejofobizujący, przeznaczony jest do podłoży mineralnych takich jak tynki cementowo-wapienne i cementowe, płyty włóknisto-cementowe, beton, kamień czy cegła (szczególnie polecany jest do klinkieru).

Produkt marki Sigma Coatings można stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Hydrophob WB głęboko wnika w podłoże i zabezpiecza je przed wodą, czynnikami atmosferycznymi, odkładaniem się kurzu, a także porastaniem przez mchy i porosty – tym samym skutecznie ogranicza brudzenie się ścian. Zwiększa także mrozoodporność impregnowanych powierzchni, gdyż uniemożliwia wnikanie do nich wody.

Impregnat ma również dobre właściwości olejofobowe. Zabezpiecza powierzchnię przed zabrudzeniami olejopochodnymi takimi, jak np. tłuszcze, oleje samochodowe, sadze oraz inne tłuste zanieczyszczenia pochodzące z emisji spalin. Dodatkowo produkt zatrzymuje proces wysalania rozpuszczonych substancji z powierzchni mineralnych, przez co uniemożliwia powstawanie plam i wykwitów solnych.

Wydajność Hydrophobu wynosi w zależności od rodzaju podłoża od 1 do 4 m²/l. Zalecane jest nanoszenie 2–3 warstw przy użyciu pędzla płaskiego lub pędzla ławkowca. Produkt nie powoduje zmian koloru podłoża po wyschnięciu.

Dodatkowe informacje:

  • impregnat jest bezzapachowy,
  • głęboko penetruje podłoże,
  • ogranicza brudzenie się i porastanie ścian,
  • umożliwia swobodną dyfuzję pary wodnej,
  • ułatwia zmywanie zaprawy fugowej z klinkieru.

Dane techniczne
zalecana liczba warstw 2–3
nanoszenie kolejnej warstwy [h] po 1
czas schnięcia powłoki (w temp. 22 ±2oC) [h] 16
gęstość (20 ±0,5oC) [g/cm3] 1,00
grubość powłoki na sucho [μm] 21
współczynnik przenikania pary wodnej Sd [m] 0,05
zaw. części stałych [% obj.] min. 3

Hydrophob WB
Autor: Sigma Coatings
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej