Impregnat do drewna. Skuteczne zabezpieczenie drewna mokrego

2012-09-13 17:36
Altax Boramon C30 5l
Autor: ALTAX

Altax oferuje do impregnat do drewna konstrukcyjnego – Boramon C30. Preparat zapewnia ochronę drewna nawet o podwyższonej wilgotności.

Impregnat Boramon C30 zawiera biocyd zapewniający skuteczną biologiczną ochronę drewna. Preparat Altax zabezpiecza drewno przed grzybami domowymi i pleśniowymi, glonami, bakteriami oraz owadami żerującymi w drewnie. Na drewnie już zarażonym zwalcza grzyby pleśniowe i domowe. Impregnat ma ważne Pozwolenie ministra zdrowia na obrót preparatem biochronnym i biobójczym nr 0779/04. Preparat nie wymywa się – utrwala się w drewnie po około dwóch dniach od chwili wykonania impregnacji. Impregnat dostępny jest w postaci koncentratu z zielonym barwnikiem kontrolnym lub jako koncentrat bezbarwny.

Impregnat należy rozcieńczyć wodą w stosunku 1:6 (1 część Boramonu C30 na 6 części wody) w przypadku zabezpieczania drewna w stanie powietrzno-suchym, 1:4 – drewna o podwyższonej wilgotności. Impregnat nanosi się na surowe drewno przynajmniej dwukrotne. W tym celu trzeba smarować je pędzlem, zastosować natrysk lub co najmniej 30-minutową kąpiel. Do czasu utrwalenia impregnatu, czyli przez około dwa dni od zastosowania, należy zapewnić ochronę drewna przed opadami atmosferycznymi. Impregnat do drewna może mieć kontakt z blachą ocynkowaną lub powlekaną.

Wydajność impregnatu Boramon C30 o pojemności 1 litr:

  • ok. 35 m² dla drewna użytkowanego pod dachem,
  • ok. 23,5 m² dla drewna narażonego na opady.

Cena: 24,30 zł za 1 l.

Wydajność impregnatu Boramon C30 o pojemności 5 litrów:

  • ok. 175 m² dla drewna użytkowanego pod dachem,
  • ok. 117 m² dla drewna narażonego na opady.

Cena: 109,40 zł za 5 l.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej