Impregnat do drewna

2006-07-05 16:01

Selena wprowadza na rynek impregnat ognioochronny do drewna, TYTAN linia Drewno System. Preparat zabezpiecza przed ogniem, grzybami i owadami.

Z myślą o większym komforcie klientów impregnat będzie sprzedawany w postaci gotowej do użycia, w opakowaniach pięciolitrowych. Podobnie jak inne produkty linii Drewno System preparat otrzymał nową etykietę.
Impregnat jest przeznaczony do zabezpieczania więźby dachowej, odeskowania dachów, framug okiennych, drzwi, podłóg, progów, mebli oraz wszelkich elementów z drewna i sklejki. Po zastosowaniu drewno i sklejka stają się materiałami niepalnymi. Impregnat znakomicie chroni także przed owadami, technicznymi szkodnikami drewna, oraz grzybami i pleśnią. Środek jest bezwonny dzięki czemu praca z nim nie jest uciążliwa.
Preparat można nanosić pędzlem jak też i metodą ciśnieniowo-próżniową.

Podstawowe parametry techniczne: impregnat do drewna
Skład sole amonowe kwasu fosforowego i siarkowego, mocznik, związki boru, woda, barwnik kontrolny
Kolor czerwony
Zapach brak
Postać płyn
Wskaźnik pH 5,0
Skuteczność zabezpieczania przed ogniem, klasyfikacja pożarowa, wg BN-87/8826-02 materiał niezapalny - drewno, materiał trudno zapalny - sklejka
Agresywność korozyjna wobec stali średnia
Wartość grzybobójcza 25 kg/m3
Wartość owadobójcza 14 kg/m3
Klasa grzyboodporności A1, A2, B1
Wydajność przy metodzie powierzchniowej 0,651 litra na 1m2 impregnowanego materiału


Produkt otrzymał atest Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej