I lakier i bejca

2007-05-25 17:04

Produkt przeznaczony jest do zabezpieczania stolarki z drewna zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków (bramy, okna, boazeria, meble, architektura ogrodowa, płoty). Impregnat nadaje drewnu trwały kolor i połysk jednocześnie zachowując jego widoczną strukturę. Nie wnika w drewno a jedynie tworzy na jego powierzchni powłokę.

Firma Selena S.A. wprowadziła do sprzedaży nową lakierobejcę - Decor. Produkt przeznaczony jest do zabezpieczania stolarki z drewna zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków (bramy, okna, boazeria, meble, architektura ogrodowa, płoty). Impregnat nadaje drewnu trwały kolor i połysk jednocześnie zachowując jego widoczną strukturę. Nie wnika w drewno a jedynie tworzy na jego powierzchni powłokę.
Lakierobejca sprzedawana jest w formie gotowej do użycia, należy ją jedynie dokładnie wymieszać, tak aby uzyskać jednorodną konsystencję. Mieszanie należy powtarzać w trakcie malowania. Impregnat należy nanosić pędzlem na czystą powierzchnię drewna w stanie powietrzno-suchego. Po 5-15 minutach suchym pędzlem należy rozetrzeć pomalowaną powierzchnię zgodnie z kierunkiem słojów drewna. Zapewni to odpowiedni efekt dekoracyjny. Preparat należy nanosić 2,3 krotnie, za każdym razem odczekując ok. 6 godzin przed nałożeniem kolejnej warstwy impregnatu.

Dane techniczne
kolor sosna, kasztan, moahoń, orzech, palisander, heban - biały, zielony, tik
temp. pracy [oC] 5
czas schnięcia [h] 8-10
nanoszenie następnej warstwy po [h] 6
wydajność [m2/l] 10-12 (jedna warstwa)
ilość nanoszonych warstw 2-3
głebokość penetracji nie penetruje drewna, tworzy mocną powłokę na jego powierzchni
zgodność z normami i wymaganiami jakościowymi Atest PZH, zgłoszony w Urzędzie Rejestracji Preparatów Biobójczych
czas przechowywania 24 miesiące od daty produkcji w szczelnie zamkniętym opakowaniu

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej