I lakier i bejca

2007-05-25 17:04

Produkt przeznaczony jest do zabezpieczania stolarki z drewna zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków (bramy, okna, boazeria, meble, architektura ogrodowa, płoty). Impregnat nadaje drewnu trwały kolor i połysk jednocześnie zachowując jego widoczną strukturę. Nie wnika w drewno a jedynie tworzy na jego powierzchni powłokę.

Firma Selena S.A. wprowadziła do sprzedaży nową lakierobejcę - Decor. Produkt przeznaczony jest do zabezpieczania stolarki z drewna zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków (bramy, okna, boazeria, meble, architektura ogrodowa, płoty). Impregnat nadaje drewnu trwały kolor i połysk jednocześnie zachowując jego widoczną strukturę. Nie wnika w drewno a jedynie tworzy na jego powierzchni powłokę.
Lakierobejca sprzedawana jest w formie gotowej do użycia, należy ją jedynie dokładnie wymieszać, tak aby uzyskać jednorodną konsystencję. Mieszanie należy powtarzać w trakcie malowania. Impregnat należy nanosić pędzlem na czystą powierzchnię drewna w stanie powietrzno-suchego. Po 5-15 minutach suchym pędzlem należy rozetrzeć pomalowaną powierzchnię zgodnie z kierunkiem słojów drewna. Zapewni to odpowiedni efekt dekoracyjny. Preparat należy nanosić 2,3 krotnie, za każdym razem odczekując ok. 6 godzin przed nałożeniem kolejnej warstwy impregnatu.

Dane techniczne
kolor sosna, kasztan, moahoń, orzech, palisander, heban - biały, zielony, tik
temp. pracy [oC] 5
czas schnięcia [h] 8-10
nanoszenie następnej warstwy po [h] 6
wydajność [m2/l] 10-12 (jedna warstwa)
ilość nanoszonych warstw 2-3
głebokość penetracji nie penetruje drewna, tworzy mocną powłokę na jego powierzchni
zgodność z normami i wymaganiami jakościowymi Atest PZH, zgłoszony w Urzędzie Rejestracji Preparatów Biobójczych
czas przechowywania 24 miesiące od daty produkcji w szczelnie zamkniętym opakowaniu

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej