Gruntowanie ścian: jaka farba podkładowa

2011-05-10 15:55
Gruntowanie ścian: farba podkładowa
Autor: Cameleo

Farba podkładowa Primer Plus przeznaczona jest do stosowania we wnętrzach budynków, na podłoża cementowo wapienne, gładzie szpachlowe i płyty kartonowo gipsowe. Jest to farba jednowarstwowa, gotowa do użycia zaraz po wymieszaniu.

Gruntowanie ściany to sposób na sprawne i równomierne pomalowanie jej powierzchni. Użycie odpowiedniej farby podkładowej może znacznie ułatwić prace remontowe i pozytywnie wpłynąć na ostateczny efekt.

Przeczytaj także: Farby gruntujące

Właściwe przygotowanie podłoża stanowi bardzo ważny etap malowania. Powierzchnie ścian i sufitów są bowiem często pełne różnego rodzaju zanieczyszczeń i nierówności, na które dość trudno nałożyć farbę w sposób jednolity. Zastosowanie podkładu typu Primer Plus od Cameleo, który wyrównuje i redukuje chłonność podłoża, zapewnia znacznie lepszą przyczepność farby.

Uzyskane dzięki farbie podkładowej równomierne i przyczepne powierzchnie są bardzo wygodną bazą do dalszego malowania ścian i sufitów, bez obaw o ostateczny wygląd całości pomieszczenia. Już po 3-4 godzinach od gruntowania można przystąpić do nakładania farby w dowolnie wybranym kolorze.
Jak malować ściany? Wystarczy jedno nałożenie podkładu i jedno farby właściwej, by uzyskać zamierzony efekt.

Dane techniczne
kolor występuje w bazie białej z możliwością zabarwienia w systemie kolorowania CCS (Cameleo Color System)
stopień połysku półmat 
wydajność [m2/l] do 14, w zależności od struktury i chłonności podłoża
opakowanie [l] 1 i 3
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej