Grunt pod tynki

2007-05-25 11:49

Zastosowanie podkładu tynkarskiego poprawia przyczepność zaprawy i masy tynkarskiej do podłoża oraz ułatwia prace podczas wykonywania wyprawy tynkarskiej. Wyrównuje przebieg procesu wiązania i wysychania nałożonego tynku. Impregnat zmniejsza i ujednolica chłonność, oraz redukuje pylenie podłoża.

Bolix Sig Kolor służy do gruntowania podłoża przed nakładaniem tynków silikonowych i silikonowo-akrylowych, wewnątrz i na zewnątrz budynku. Stosuje się go do gruntowania warstwy zbrojonej w systemach dociepleń oraz na równych, odpowiednio przygotowanych podłożach mineralnych (takich jak: powierzchnie betonowe, tynki cementowe, cementowo-wapienne). Zastosowanie podkładu tynkarskiego poprawia przyczepność zaprawy i masy tynkarskiej do podłoża oraz ułatwia prace podczas wykonywania wyprawy tynkarskiej. Wyrównuje przebieg procesu wiązania i wysychania nałożonego tynku. Impregnat zmniejsza i ujednolica chłonność, oraz redukuje pylenie podłoża. Zabezpiecza zagruntowaną powierzchnię przed szkodliwym działaniem wilgoci. Nie dopuszcza do przenoszenia zanieczyszczeń z warstw podkładowych do tynku przez co eliminuje możliwość wystąpienia plam. Tworzy na gruntowanym podłożu barwną powłokę (w kolorach zbieżnych z kolorystyką tynków), która ogranicza efekt przebijania koloru podłoża przez strukturę tynku. Produkt zawiera drobny wypełniacz kwarcowy, który poprawia przyczepność i tworzy lekko chropowatą powłokę na gruntowanej powierzchni.

Dane techniczne

Zużycie przy jednokrotnym nakładaniu

0,25-0,40 kg/m2

Temperatura stosowania

+5 do +20oC

Temperatura podłoża

od +5 do + 25oC

Czas schnięcia jednej warstwy

od 4 do 6 h

Konsystencja

ciecz

Gęstość

ok. 1,35 kg/dm3

Kolor

biały lub zbieżny z kolorystyką tynków silikonowych i silikonowo-akrylowych

Aprobaty, certyfikaty

Aprobaty Techniczne ITB nr: AT-15-4193/2006 i AT-15-4194/2006, Certyfikat nr ITB-002/Z oraz Nr ITB-0046/Z, Deklaracje Zgodności nr :1/B/2006 i 2/B/2005 z dn. 20.05.2006 r.

Zużycie

przy jednokrotnym gruntowaniu podłoża wynosi ok. 0,25-0,40 kg/m2

Przechowywanie

przechowywać w nieuszkodzonych oryginalnie zamkniętych opakowaniach w temp. od +5 do +25oC. Okres przydatności do stosowania wynosi 12 miesięcy od daty produkcji podanej na opakowaniu. Wyrób przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej