Grunt pod tynki

2007-05-25 11:49

Zastosowanie podkładu tynkarskiego poprawia przyczepność zaprawy i masy tynkarskiej do podłoża oraz ułatwia prace podczas wykonywania wyprawy tynkarskiej. Wyrównuje przebieg procesu wiązania i wysychania nałożonego tynku. Impregnat zmniejsza i ujednolica chłonność, oraz redukuje pylenie podłoża.

Bolix Sig Kolor służy do gruntowania podłoża przed nakładaniem tynków silikonowych i silikonowo-akrylowych, wewnątrz i na zewnątrz budynku. Stosuje się go do gruntowania warstwy zbrojonej w systemach dociepleń oraz na równych, odpowiednio przygotowanych podłożach mineralnych (takich jak: powierzchnie betonowe, tynki cementowe, cementowo-wapienne). Zastosowanie podkładu tynkarskiego poprawia przyczepność zaprawy i masy tynkarskiej do podłoża oraz ułatwia prace podczas wykonywania wyprawy tynkarskiej. Wyrównuje przebieg procesu wiązania i wysychania nałożonego tynku. Impregnat zmniejsza i ujednolica chłonność, oraz redukuje pylenie podłoża. Zabezpiecza zagruntowaną powierzchnię przed szkodliwym działaniem wilgoci. Nie dopuszcza do przenoszenia zanieczyszczeń z warstw podkładowych do tynku przez co eliminuje możliwość wystąpienia plam. Tworzy na gruntowanym podłożu barwną powłokę (w kolorach zbieżnych z kolorystyką tynków), która ogranicza efekt przebijania koloru podłoża przez strukturę tynku. Produkt zawiera drobny wypełniacz kwarcowy, który poprawia przyczepność i tworzy lekko chropowatą powłokę na gruntowanej powierzchni.

Dane techniczne

Zużycie przy jednokrotnym nakładaniu

0,25-0,40 kg/m2

Temperatura stosowania

+5 do +20oC

Temperatura podłoża

od +5 do + 25oC

Czas schnięcia jednej warstwy

od 4 do 6 h

Konsystencja

ciecz

Gęstość

ok. 1,35 kg/dm3

Kolor

biały lub zbieżny z kolorystyką tynków silikonowych i silikonowo-akrylowych

Aprobaty, certyfikaty

Aprobaty Techniczne ITB nr: AT-15-4193/2006 i AT-15-4194/2006, Certyfikat nr ITB-002/Z oraz Nr ITB-0046/Z, Deklaracje Zgodności nr :1/B/2006 i 2/B/2005 z dn. 20.05.2006 r.

Zużycie

przy jednokrotnym gruntowaniu podłoża wynosi ok. 0,25-0,40 kg/m2

Przechowywanie

przechowywać w nieuszkodzonych oryginalnie zamkniętych opakowaniach w temp. od +5 do +25oC. Okres przydatności do stosowania wynosi 12 miesięcy od daty produkcji podanej na opakowaniu. Wyrób przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej