Grubowarstwowa masa uszczelniająca do ochrony fundamentów - Sopro KMB 650

2014-08-13 20:58
Sopro KMB 650
Autor: SOPRO Grubowarstwowa masa uszczelniająca Sopro KMB 650

KMB 650 to nowa, grubowarstwowa masa uszczelniająca, którą firma Sopro dołączyła do swojej oferty produktów bitumicznych. Produkt przeznaczony jest do tworzenia elastycznych, mostkujących rysy uszczelnień budowlanych w celu ochrony fundamentów budynku.

Charakterystyka masy uszczelniającej Sopro KMB 650

Uszczelniacz Sopro KMB 650 to jednoskładnikowa, bezrozpuszczalnikowa masa na bazie polistyrenu i modyfikowanej polimerami emulsji bitumicznej. Oferowaną masę uszczelniającą można stosować w przypadku suchych oraz lekko wilgotnych podłoży. Uszczelnienie wykonane za pomocą KMB 650 po wyschnięciu staje się elastyczne i wodoszczelne (odporność na deszcz uzyskuje się po ok. 7 godzinach),odporne na działanie niskich i wysokich temperatur, a także na kontakt z agresywnymi dla betonu wodami występującymi w obszarze gruntu. Produkt nakładać można przy użyciu kielni, szpachli, pacy metalowej lub odpowiednich urządzeń natryskowych. Uszczelnienie powinno być zastosowane od strony działania wody.

Masa uszczelniająca Sopro KMB 650 znajdzie zastosowanie przy uszczelnianiu budynków na styku z ziemią w celu zabezpieczenia przed działaniem wilgoci pochodzącej z gruntu i niespiętrzającej się wody infiltracyjnej na płycie fundamentowej oraz na ścianach, przed wodą nienapierającą na powierzchniach posadzek i w pomieszczeniach mokrych, podlegających umiarkowanym obciążeniem, a także przed spiętrzającą się wodą infiltracyjną. Za pomocą produktu można wykonać poziome uszczelnienia powierzchni posadzek w mieszkaniach, uszczelnić piwnicę oraz niepodpiwniczone budowle pod jastrychy. Masy uszczelniającej Sopro KMB 650 użyć można również przy klejeniu płyt ochronnych, drenażowych i izolacyjnych w obszarach poniżej gruntu. 

Podłożem na którym może być stosowany produkt jest: beton, tynk, jastrych; mur o pełnych spoinach z cegieł, bloczków betonowych, bloczków wapienno-piaskowych, bloczków z granulowanego żużla wielkopiecowego, pustaków ściennych; bloczki z betonu komórkowego w piwnicach; fundamenty; płyty denne.

Dane techniczne:

Temperatura stosowania: od + 5oC do +30oC
Czas schnięcia: ok. 4 dni
Gęstość: ok. 0,65 kg/l
Zużycie: 3,9 – 5,1 kg/m2 (w zależności od rodzaju obciążenia wodą)
Opakowanie: pojemnik 30 l
Cena: 222 zł (za pojemnik 30 l )


Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej