Gotowa biała masa szpachlowa

2009-12-18 10:22
Gotowa biała masa szpachlowa
Autor: CEDAT Sp. z o.o.

Produkt ten umożliwia uzyskanie idealnie gładkiej, łatwej do pomalowania białej powierzchni. Nie żółknie pod wpływem światła.

CEKOL A-45 FINISZ firmy CEDAT sp. z o.o. nadaje się szczególnie do ostatecznego wygładzania i wyrównywania powierzchni przed ostatecznym malowaniem (wszystkimi rodzajami farb). Ewentualne drobne nierówności masy po wyschnięciu można przeszlifować papierem ściernym lub siatką. Produkt można nakładać ręcznie i maszynowo.

Właściwości

Masa jest gotową szpachlówką dekoracyjną na bazie dyspersji akrylowej oraz naturalnych najwyższej jakości wypełniaczy. Służy do wyrównywania i szpachlowania powierzchni przed malowaniem a także do uzyskania powłok o charakterze dekoracyjnym. Można ją stosować wewnątrz budynków na podłożach betonowych, gipsowych, płytach kartonowo-gipsowych, wysezonowanych tradycyjnych tynkach cementowo – wapiennych.

Przygotowanie podłoża

Podłoże powinno być równe, czyste, zwarte, wolne od zatłuszczeń. Wszelkie luźne elementy, trwale niezwiązane z podłożem należy usunąć. Podłoża bardzo chłonne należy zagruntować emulsją gruntującą CEKOL DL-80.

Wykonanie

Szpachlówkę należy nakładać za pomocą narzędzi ze stali nierdzewnej lub z tworzyw sztucznych. Grubość nakładanej warstwy wynosi od 1 do 3 mm. Kolejną warstwę można nakładać po stwardnieniu i wyschnięciu pierwszej.
Masę można nakładać na gładko lub też nadać jej różnego rodzaju kształty i faktury dekoracyjne. Wzór tekstury uzależniony jest od narzędzi, które zostaną użyte.
Narzędzia należy czyścić pod bieżącą wodą bezpośrednio po zakończeniu prac.

Dane techniczne
grubość warstwy [mm] 1–3
wydajność [kg/m2]      ok. 1,5  (warstwa o grubości 1 mm)
temperatura stosowania [°C] od +5 do +30
czas schnięcia uzależniony jest od grubości nałożonej warstwy i warunków otoczenia: około 6 godzin przy warstwie o grubości 1–2 mm (w temperaturze 22°C±2 i wilgotności 30%)
składowanie 9 miesięcy od daty produkcji w szczelnie zamkniętym oryginalnym opakowaniu, z dala od źródeł ciepła, chroniąc od przegrzania i mrozu, w miejscu niedostępnym dla dzieci
normy, atesty PN-EN 13300, Atest PZH

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej