Gotowa biała masa szpachlowa

2009-12-18 10:22
Gotowa biała masa szpachlowa
Autor: CEDAT Sp. z o.o.

Produkt ten umożliwia uzyskanie idealnie gładkiej, łatwej do pomalowania białej powierzchni. Nie żółknie pod wpływem światła.

CEKOL A-45 FINISZ firmy CEDAT sp. z o.o. nadaje się szczególnie do ostatecznego wygładzania i wyrównywania powierzchni przed ostatecznym malowaniem (wszystkimi rodzajami farb). Ewentualne drobne nierówności masy po wyschnięciu można przeszlifować papierem ściernym lub siatką. Produkt można nakładać ręcznie i maszynowo.

Właściwości

Masa jest gotową szpachlówką dekoracyjną na bazie dyspersji akrylowej oraz naturalnych najwyższej jakości wypełniaczy. Służy do wyrównywania i szpachlowania powierzchni przed malowaniem a także do uzyskania powłok o charakterze dekoracyjnym. Można ją stosować wewnątrz budynków na podłożach betonowych, gipsowych, płytach kartonowo-gipsowych, wysezonowanych tradycyjnych tynkach cementowo – wapiennych.

Przygotowanie podłoża

Podłoże powinno być równe, czyste, zwarte, wolne od zatłuszczeń. Wszelkie luźne elementy, trwale niezwiązane z podłożem należy usunąć. Podłoża bardzo chłonne należy zagruntować emulsją gruntującą CEKOL DL-80.

Wykonanie

Szpachlówkę należy nakładać za pomocą narzędzi ze stali nierdzewnej lub z tworzyw sztucznych. Grubość nakładanej warstwy wynosi od 1 do 3 mm. Kolejną warstwę można nakładać po stwardnieniu i wyschnięciu pierwszej.
Masę można nakładać na gładko lub też nadać jej różnego rodzaju kształty i faktury dekoracyjne. Wzór tekstury uzależniony jest od narzędzi, które zostaną użyte.
Narzędzia należy czyścić pod bieżącą wodą bezpośrednio po zakończeniu prac.

Dane techniczne
grubość warstwy [mm] 1–3
wydajność [kg/m2]      ok. 1,5  (warstwa o grubości 1 mm)
temperatura stosowania [°C] od +5 do +30
czas schnięcia uzależniony jest od grubości nałożonej warstwy i warunków otoczenia: około 6 godzin przy warstwie o grubości 1–2 mm (w temperaturze 22°C±2 i wilgotności 30%)
składowanie 9 miesięcy od daty produkcji w szczelnie zamkniętym oryginalnym opakowaniu, z dala od źródeł ciepła, chroniąc od przegrzania i mrozu, w miejscu niedostępnym dla dzieci
normy, atesty PN-EN 13300, Atest PZH

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej