Gładź szpachlowa RiTop

2007-05-25 16:24

Wprowadzenie gładzi poprzedziły ponad półroczne testy wśród wykonawców w całym kraju. Parametry gładzi są zgodne z PN-B-30042:1997, czas wiązania wynosi ok. 60 min. Na gładź został wydany atest PZH nr HK/B/1163/2003. Produkt dostępny jest w opakowaniach 25 i 5 kg. Produkt charakteryzuje się idealną bielą i jest jedynym wyrobem w swoim rodzaju pozwalającym na zastosowanie lubianej przez wykonawców techniki nakładania tzw. "mokre na mokre".

Firma Rigips Polska wprowadziła do sprzedaży białą gładź gipsową RiTop. Skład produktu został oparty na bazie gipsu naturalnego.
Wprowadzenie gładzi poprzedziły ponad półroczne testy wśród wykonawców w całym kraju. Parametry gładzi są zgodne z PN-B-30042:1997, czas wiązania wynosi ok. 60 min. Na gładź został wydany atest PZH nr HK/B/1163/2003. Produkt dostępny jest w opakowaniach 25 i 5 kg. Produkt charakteryzuje się idealną bielą i jest jedynym wyrobem w swoim rodzaju pozwalającym na zastosowanie lubianej przez wykonawców techniki nakładania tzw. "mokre na mokre". Podczas nakładania drugiej warstwy (można zacząć nakładać ją na pierwszą już po ok. 20 minutach) poprzednia nie "zrywa się", czyli zwyczajnie nie niszczy się.
Biała gładź gipsowa RiTop jest produktem wykonanym na bazie gipsu alabastrowego - stąd tak szerokie możliwości. Dla fachowca możliwość zastosowania techniki nakładania "mokre na mokre" oznacza, że szybciej może on przejść do kolejnych faz robót i tym samym szybciej zakończyć zlecenie.
Śnieżna biel gładzi pozwala podczas malowania zredukować ilość farby do minimum.

Inne korzyści ze stosowania techniki nakładania "mokre na mokre":

  • Możliwość wykończenia powierzchni w ciągu jednego dni - praca szpachlarza jest bardziej efektywna;
  • Tylko jedno szlifowanie (w związku z tym mniejsze zapylenie);
  • Korygowanie nierówności na bieżąco;
  • Szybsza realizacja zlecenia

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej