Fugi. Fuga do płytek Sopro DF10 Design Fuga Flex

2013-10-11 15:06
Fugi do płytek
Autor: SOPRO

Fugi do płytek powinny być estetyczne, trwałe i bez względu na warunki długo zachowywać kolor. Właściwości te ma nowa fuga Sopro. Fuga nadaje się do stosowania w kuchni i łazience. Przeznaczona jest do płytek ceramicznych, kamiennych i szkła.

DF10 Design Fuga Flex produkowana jest z cementu glinkowego, który zapewnia idealną gładkość materiału, odporność na zabrudzenia i tworzenie się osadów wapiennych. Fuga charakteryzuje się jednolitym i trwałym kolorem oraz dużą elastycznością, ułatwiającą wykonawcom jej formowanie. Dzięki zastosowaniu w produkcji fugi technologii Hydrodur®, jest odporna na przenikanie wody oraz rozwój pleśni i mikroorganizmów, dlatego idealnie nadaje się do kuchni i łazienki. Fuga jest neutralna dla zdrowia ludzi, zwierząt i środowiska, co potwierdza atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Zaprawę poleca się sprawnym, doświadczonym glazurnikom – to wyjątkowo plastyczna masa o szybkim czasie wiązania.

Fuga do płytek - kolory
DF 10 Design Fuga Flex dostępna jest w 18 kolorach - odcieniach beżu, brązu i szarości, które dodatkowo można uszlachetnić złotym lub srebrnym brokatem. Fuga długo zachowuje intensywność koloru, dzięki strukturze złożonej z drobniutkich kruszyw, które łatwiej otoczają cząsteczki pigmentu. Z kolei wykorzystanie drobnych kruszyw, cementu glinowego oraz odpowiednio skomponowanego składu ziarnowego daje fudze gładką strukturę.

Dane techniczne fugi
Fuga przeznaczona jest do spoin szerokości: 1-10 mm
Czas dojrzewania: 3-5 minut
Czas użycia: 30-40 minut
Możliwość chodzenia po fugowanej powierzchni: po ok. 2 godzinach
Całkowite obciążenie powierzchni: po 12 godzinach
Opakowania: 2,5 i 5 kg

fugi do płytek
Autor: SOPRO
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej