Farby Świata

2007-05-25 18:29

Farba przeznaczona jest do dekoracyjnego i ochronnego malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Może być stosowana na: tynki (cementowe i cementowo wapienne), podłoża gipsowe, płyty kartonowo-gipsowe oraz tapety (papierowe i z włókna szklanego). Toksotropowa struktura sprawia, że farba nie chlapie przy malowaniu.

Wiosną na rynku pojawiło się sześć nowych kolorów emulsji Kolory Świata. Linia produktów otrzymała też nowy wzór opakowań.
Farby zostały podzielone na pięć linii kolorystycznych - beży, kolorów złotych, czerwonych, niebieskich oraz zielonych. Każdej z linii kolorystycznych odpowiada inne opakowanie ułatwiające odnalezienie odcienia. Pięć grup kolorystycznych: beże, kolory złote, czerwienie, niebieskie oraz zielenie zawierają od kilku do kilkunastu atrakcyjnych barw. Jednocześnie rodzina farb wzbogacona została o sześć nowych kolorów, m.in.: "cafe latte", "alpejska łąka" i "pole kukurydzy". W nowej palecie farb dostępnych jest obecnie 40 gotowych odcieni. Podział na linie kolorystyczne, dodanie nowych odcieni oraz wprowadzone opakowania mają ułatwić klientom wybór odpowiedniego koloru farby. Powłoka emulsji, dzięki zastosowanym formułom jest trwała i odporna na zmywanie. Farba przeznaczona jest do dekoracyjnego i ochronnego malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Może być stosowana na: tynki (cementowe i cementowo wapienne), podłoża gipsowe, płyty kartonowo-gipsowe oraz tapety (papierowe i z włókna szklanego). Toksotropowa struktura sprawia, że farba nie chlapie przy malowaniu. Powłoka farby jest paroprzepuszczalna.
Producentem farby jest ICI Polska.

 

Dane techniczne - Dulux Kolory Świata - lateksowa emulsja akrylowa do ścian i sufitów

Skład

Pigment - odporne na światło pigmenty nie ołowiowe
Substancja błonotwórcza - emulsja kopolimeru akrylowego
Rozpuszczalnik - woda

Gęstość (g/cm3)

ok. 1,35

Wydajność

Do 14 m2/l przy jednokrotnym malowaniu na gładkiej równej i odpowiednio przygotowanej powierzchni.

Schnięcie (dla pojedynczej warstwy, w temperaturze ok. 20oC, wilgotności względnej ok. 50%, przy dobrej wentylacji)

Schnięcie powierzchniowe - 2 godziny
nakładanie kolejnej warstwy - 2-4 godziny.
Obniżenie temperatury i/lub wzrost wilgotności może wydłużyć czas schnięcia.

Atesty, aprobaty, certyfikaty

Atest PZH
B- deklaracja zgodności
e- gwarancja dokładności napełnienia opakowań

Liczba dostępnych kolorów

40

Produkt dostępny jest w opakowaniach

2,5 i 5 l

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej