Farba silikatowa Ceresit CT 54

2007-05-28 13:51

Farba trwale łączy się z podłożem mineralnym na skutek reakcji chemicznej, pod wpływem dwutlenku węgla zawartego w powietrzu. Szybko osiąga dobre parametry wytrzymałościowe (8000 cykli szorowania na mokro). 

Wysokiej jakości farba silikatowa - Ceresit CT 54 trwale łączy się z podłożem mineralnym na skutek reakcji chemicznej, pod wpływem dwutlenku węgla zawartego w powietrzu. Szybko osiąga dobre parametry wytrzymałościowe (8000 cykli szorowania na mokro).
Można malować nią szpachlówki mineralne oraz mineralne tynki cienkowarstwowe. Matowa powierzchnia farby, bakteriobójcze właściwości i jej mineralny charakter, umożliwiają stosowanie w obiektach zabytkowych, na tynkach tradycyjnych i renowacyjnych.
Malowanie można rozpocząć z chwilą wyschnięcia powierzchni, bez obawy, że alkaliczny odczyn podłoża zniszczy powłokę malarską. Jest to dość dobry wynik, ponieważ farby winylowe czy akrylowe można stosować na podłoża mineralne dopiero po 28 dniach. Produkt przeznaczony jest głównie do malowania elewacji budynków, można go również stosować do malowania ścian i sufitów wewnątrz budynków. Do całkowitego pokrycia powierzchni wystarcza dwukrotne malowanie. Pierwszą warstwę należy nakładać pędzlem. Drugą, na stosunkowo równych powierzchniach, można nanosić wałkiem. Orientacyjne zużycie przy jednokrotnym malowaniu wynosi 0,2 l/m2. Środek dostępny jest w 163 kolorach, w opakowaniach 15 l. Producentem farby jest Henkel Polska.

Farba silikatowa Ceresit CT 54
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej