Farba na alergię

2008-11-27 14:51

Jest to wodorozcieńczalna, matowa farba lateksowa przeznaczona do malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych, biurowych oraz użyteczności publicznej. Nadaje się do pokrywania powierzchni uprzednio malowanych oraz powierzchni niemalowanych, w szczególności takich jak: tynk, beton, tapety z tkanin, płyty pilśniowe, płyty wiórowe, okładziny tynkowe i materiały podobnego typu po uprzednim zagruntowaniu.

Designer Väggfärg Helmatt [5] jest to farba zmywalna. Łatwo się ją nakłada. Wyróżnia się dobrym kryciem i trwałością koloru. Wydziela nieznaczny zapach podczas nanoszenia i schnięcia Nie żółknie z upływem czasu. Produkt ma rekomendacje Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.
Na podstawie wyników wszystkich etapów przeprowadzonych badań, nie stwierdzono własności uczulających i drażniących produktu w stężeniu użytkowym i rozcieńczonym.
Farba nie wymaga rozcieńczania, można ją nakładać pędzlem, wałkiem lub natryskiem. Dla uzyskania powłok o wymaganych parametrach zaleca się 2-krotne malowanie. Farba schnie około 30 minut. Kolejną warstwę zaleca się nakładać po upływie około 3 godzin. Prace malarskie prowadzić w temperaturze od 5 do 25oC.

 

Dane techniczne

Kolor

16 gotowych kolorów.

Opakowania

2,5 l

Wydajność

około 8-10 m2/l przy jednokrotnym malowaniu, w zależności od chłonności podłoża i użytego narzędzia malarskiego

Spoiwo

dyspersja syntetyczna

Gęstość

maks. 1340 kg/m3 g/cm3

Lepkość

115-123 KU

Substancje stałe

ok. 50%

Połysk

mat [5].

Zmywalność

3500 cykli

Przechowywanie

farbę należy chronić przed zamarzaniem i promieniowaniem słonecznym, przechowywać i transportować w szczelnie zamkniętych opakowaniach w temperaturze od 5 do 25oC.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej