Farba do malowania elewacji i wnętrz budynków

2008-11-13 13:56
Farba do malowania elewacji i wnętrz budynków
Autor: Ceresit

Jest to farba, która trwale łączy się z podłożem mineralnym na skutek reakcji chemicznej, pod wpływem dwutlenku węgla zawartego w powietrzu. Szybko osiąga dobre parametry wytrzymałościowe (8000 cykli szorowania na mokro).

Firma Henkel Polska Sp. z o.o. wprowadziła do swojej oferty wysokiej jakości farbę silikatową - Ceresit CT 54.

Farbą można malować szpachlówki mineralne oraz mineralne tynki cienkowarstwowe. Matowa powierzchnia farby, bakteriobójcze właściwości i jej mineralny charakter, umożliwiają stosowanie w obiektach zabytkowych, na tynkach tradycyjnych i renowacyjnych.
Malowanie można rozpocząć z chwilą wyschnięcia powierzchni, bez obawy, że alkaliczny odczyn podłoża zniszczy powłokę malarską. Jest to dość dobry wynik, ponieważ farby winylowe czy akrylowe można stosować na podłoża mineralne dopiero po 28 dniach. Produkt przeznaczony jest głównie do malowania elewacji budynków, można go również stosować do malowania ścian i sufitów wewnątrz budynków. Do całkowitego pokrycia powierzchni wystarcza dwukrotne malowanie. Pierwszą warstwę należy nakładać pędzlem. Drugą, na stosunkowo równych powierzchniach, można nanosić wałkiem. Orientacyjne zużycie przy jednokrotnym malowaniu wynosi 0,2 l/m2. Farba dostępna jest w 163 kolorach, w opakowaniach 15 litrowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej