Farba lateksowa o wysokim stopniu połysku

2009-06-17 17:11
Farba dla wymagających
Autor: Sigma ... i każdej szkole.

Polygloss uzupełnia linię farb lateksowych Poly, w skład której wchodziły do tej pory Polymatt i Polysatin.

Farba dla wymagających
Autor: Sigma

Polygloss marki Sigma to farba o wysokim stopniu połysku, odporna na szorowanie i bardzo trwała. Polecana jest ona do obiektów szczególnie mocno eksploatowanych, takich jak hotele, kina, obiekty służby zdrowia, np. przychodnie oraz centra rozrywki.

Produkt stworzono z myślą o wymagających inwestorach, poszukujących trwałej farby, dzięki której można uniknąć częstego odmalowywania ścian szczególnie narażonych na zabrudzenia, np. restauracji, fitness klubów czy szkół.

Właściwości farby

Polygloss jest bezzapachowa i nie zawiera szkodliwych substancji, w tym rozpuszczalników, dzięki czemu jest nieszkodliwa, zarówno podczas jej aplikowania, jak i podczas użytkowania budynku, dlatego można stosować ją w obiektach każdego rodzaju, nawet tak wymagających jak szpitale czy salony SPA.
Wysokie parametry krycia, odpowiadające klasie 1 według normy EN 13300, umożliwiają uzyskanie natychmiastowego rezultatu już po pierwszym malowaniu, co znacznie ułatwia i przyspiesza prace malarskie. Obniża też zużycie materiału - wydajność farb z linii Poly to 8 m2/l. Obiekt, zaraz po malowaniu, może być oddany do użytku.

Podczas długotrwałego użytkowania i bardzo częstego zmywania powierzchni, nawet przy użyciu detergentów, nie ulega ona zniszczeniu ani blaknięciu. Jest to szczególnie istotne dla wielkopowierzchniowych budynków użyteczności publicznej, takich jak np. restauracje oraz obiekty służby zdrowia, które muszą być utrzymane w idealnej czystości.

Podłoże

Farba przeznaczona do stosowania na tynkach wapienno-cementowych i płytach gipsowo-kartonowych, sprawdzi się także tam, gdzie mamy do czynienia z tzw. powierzchniami trudnymi, np. wielokrotnie przemalowywanymi. Mogą to być podłoża chropowate oraz tapety z włókna szklanego. Tak wszechstronne stosowanie farby stało się możliwe do uzyskania dzięki niskiej zawartości w niej części stałych.

Producentem farby jest PPG Industries.

Farba dla wymagających
Autor: Sigma Sigma Polygloss ma znakomitą odporność na ścieranie, dzięki czemu sprawdzi się w każdej szatni...
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej