Emulsja impregnacyjna do betonu

2006-07-05 15:20

Impregnat szczególnie polecany jest do stosowania na terenie stacji benzynowych, parkingów i hal przemysłowych. Może być też stosowany w domach - wszędzie tam, gdzie podłoże narażone jest na działanie oleju: na podjazdach do budynków, w garażach czy na kuchennych posadzkach nie pokrytych płytkami.

Firma Cedat wprowadza na rynek nowy produkt emulsję zabezpieczającą zaimpregnowane nią powierzchnie przed wnikaniem oleju i wody - Cekol ZL-81.

Zaimpregnowane preparatem powierzchnie betonowe, ceglane, kamienne i pokryte kostką betonową uzyskują trwałe zabezpieczenie przed tworzeniem się na nich tłustych plam. Impregnat należy nanosić na wybraną powierzchnię techniką malarską: wałkiem, pędzlem lub za pomocą natrysku. Produkt tworzy na podłożu przeźroczystą warstwę wodo- i olejoodporną. Można go używać zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. ZL-81 jest środkiem ochrony czasowej, a głębokość wnikania tego preparatu w podłoże zależy od jego porowatości. Dlatego też aby utrzymać trwały efekt zabezpieczenia - powierzchnię, która poddawana jest silnemu ścieraniu powinniśmy co jakiś czas kontrolować. Jeśli warstwa impregnująca uległa zniszczeniu konieczne będzie ponowne naniesienie emulsji. Zalety tego preparatu z pewnością docenią właściciele i użytkownicy stacji benzynowych, warsztatów samochodowych i myjni, czyli obiektów przez które dziennie przewija się wiele samochodów. Obiekty te, często wykończone estetyczną kostką brukową, są szczególnie narażone na zanieczyszczenie olejem czy paliwem. Wszelkie tłuste zanieczyszczenia skroplą się na zabezpieczonej powierzchni, nie wnikając w podłoże. Preparatem można też zaimpregnować murowanego, ogrodowego grilla, podjazd do garażu lub inne elementy betonowe narażone na zabrudzenie.

Dane Techniczne:

 Przygotowanie podłoża Podłoże musi być oczyszczone
z luźnych elementów, kurzu i zanieczyszczeń
 Wykonanie Cekol ZL-81 jest gotowy do użycia.
Nie wymaga rozcieńczania. Na przygotowane podłoże 
preparat  nanosić można wałkiem, pędzlem lub natryskiem.
 Wydajność W zależności od stopnia nasiąkliwości podłoża może ulegać znacznym zmianom.
 Temperatura
wykonywania prac
 od +5 do +25oC
Opakowanie Pojemniki plastikowe 1 i 5 l
Przechowywanie Przechowywać należy w oryginalnych opakowaniach,
z dala od źródeł ciepła;
chronić przed zbytnim nasłonecznieniem i mrozem.
Czas przechowywania do 6 miesięcy
Atesty Atest PZH nr: HK/B/2737/07/01


 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej