Emulsja do gruntowania i hydroizolacji

2008-10-13 15:01

Wodorozcieńczalna emulsja bitumiczna, lekko modyfikowana kauczukiem syntetycznym, o dużej zawartości asfaltu, służy do gruntowania podłoży pod masy bitumiczne i papy oraz do wykonywania izolacji przeciwwilgociowych.

Ten głębokopenetrujący preparat należy do nowej generacji Abizoli odpornych na niszczące działanie mrozów i odwilży. Tytan Professional Disprobit Grunt działa na suchych i wilgotnych podłożach, takich jak betony, tynki cementowe, cementowo-wapienne, ściany z cegły, betonu komórkowego, posadzki betonowe, cementowe, stropy betonowe, papy. Ma dobre właściwości penetrujące podłoże - dzięki specjalnej drobnocząsteczkowej formule głęboko wsiąka, a na gruntowanej powierzchni tworzy warstwę sczepną dla materiałów powłokowych. Powstałe powłoki izolacyjne są elastyczne, bardzo silnie związane z podłożem i odporne na słabe kwasy i zasady. Dzięki odpowiednim dodatkom można go z powodzeniem nakładać na wilgotne powierzchnie - nie powoduje to obniżenia jego właściwości izolacyjnych.

Następowanie po sobie okresów mrozów i odwilży powoduje pękanie powłok izolacyjnych. Disprobit sprawdza się w tych warunkach - tworzy elastyczne warstwy izolacji o dużej odporności na spękania mrozowe.

Środek znajduje zastosowanie przy gruntowaniu powierzchni pod właściwe powłoki hydroizolacyjne wykonane za pomocą środków Tytan Professional Disprobit lub Abizol ST. Ta nowa masa bitumiczna może być też używana do wykonywania samodzielnych powłok hydroizolacyjnych typu lekkiego oraz jako podkład pod wszelkiego rodzaju papy termozgrzewalne

Dane tchniczne

kolor ciemno brunatny
konsystencja  gęsta tiksotropowa pasta
temperatura powietrza i podłoża podczas stosowania [oC] 5-35
czas schnięcia jednej warstwy [h] około 3
zużycie w czasie gruntowania [kg/m2] 0,2-0,3
zużycie w czasie hydroizolacji [kg/m2 na 1 warstwę] 0,25-0,35
liczba warstw - gruntowanie  1
liczba warstw - nakładanie powłoki hydroizolacyjnej  2-3 
czyszczenie narzędzi  wodą, po zaschnięciu rozpuszczalnikiem organicznym


Dane techniczne i informacje o sposobie stosowania podane są dla temperatury +23oC +/-2oC i wilgotności ok. 60%. Niższa temperatura i podwyższona wilgotność wydłuża czas schnięcia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej