Emalia do ochrony betonu i tynku - do nowych i renowacji starych powierzchni

2014-08-18 12:27
chlorokauczuk strong
Autor: Dekoral Emalia Chlorokauczuk Strong zapewniająca ochronę powierzchni betonowych i otynkowanych

Emalia Chlorokauczuk Strong firmy Dekoral została stworzona w celu ochrony powierzchni betonowych i otynkowanych. Farba nie tylko zabezpiecza przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, ale ma również charakter dekoracyjny.

Przygotowanie powierzchni, sposób użycia oraz charakterystyka emalii Chlorokauczuk Strong

Emalię można wykorzystać do malowania, zabezpieczania oraz renowacji podłoży stalowych, żeliwnych, betonowych i tynków cementowo-wapiennych. Powierzchnie betonowe i tynki cementowo-wapienne, przed użyciem emalii, powinny być sezonowane 4 tygodnie, a następnie zagruntowane. Ponadto powierzchnie muszą być suche i wolne od zanieczyszczeń takich jak kurz, tłuszcz oraz zanieczyszczenia mechaniczne.

W przypadku odnawiania wymalowań należy zmatowić powierzchnię i dokładnie usunąć starą farbę. W celu osiągnięcia jak najlepszej ochrony podłoża warstwę emalii należy nałożyć 2 lub 3 razy metodą „mokro na mokro”, pozostawiając ok. 1,5 godziny przerwy między warstwami lub po co najmniej 72 godzinach. Pełnych właściwości ochronnych, które gwarantuje Chlorokauczuk Strong można spodziewać się po 7 dniach od nałożenia ostatniej warstwy.

Emalia chlorokauczukowa firmy Dekoral tworzy połyskującą, gładką powłokę, odporną na szkodliwe czynniki zewnętrzne, uderzenia oraz korozję. Produkt dostępny jest w 10 kolorach.

Dane techniczne:
Gęstość: 0,940 – 1,200 g/cm3
Czas schnięcia: 24 godziny
Ilość warstw: 1-3
Nanoszenie drugiej warstwy: po 1,5 lub 72 godzinach
Sposób nanoszenia: pędzel, natrysk 
Wydajność przy jednej warstwie: do 8m2/l
Rozcieńczalnik: do wyrobów chlorokauczukowych i poliwinylowych ogólnego stosowania
Opakowanie handlowe: 1l, 2,5 l, 10l
Orientacyjna cena: 314,90 zł za opakowanie 10l

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej