Elastyczny Soudafoam Flexi

2009-02-01 12:27

W Polsce od kilku lat trwa moda na adaptowanie starych pofabrycznych pomieszczeń na mieszkania. Przystosowanie takich budynków do zamieszkania wymaga doświadczenia ekip budowlanych i zastosowania wielu innowacyjnych rozwiązań. Problemów może przysporzyć  zamontowanie okien czy drzwi o dużych i nietpowych kształtach, wykonanych np. z aluminium lub łączenie ze sobą elementów wykonanych  z różnych materiałów (np. metalu i drewna).

Okna i drzwi o dużych gabarytach zmieniają swoje wymiary pod wpływem wahań temperatury, wilgotności lub innych czynników zewnętrznych. Dlatego ich montaż wymaga nie tylko wiedzy i wprawy ekipy budowlanej, ale także zastosowania odpowiednich produktów. Istotny jest dobór piany montażowej, która zabezpieczy okno przed ewentualnymi deformacjami powstającymi w wyniku zmiany rozmiaru profili.

Błędy podczas montażu stolarki okiennej mogą w konsekwencji powodować jej uszkodzenia, a co za tym idzie trudności w otwieraniu lub zamykaniu skrzydeł. W pianie Soudafoam Flexi wykorzystana została nowa formuła, która zapewnia jej dużą elastyczność. Struktura piany nie ulega zniszczeniu pod wpływem nacisków wywołanych przez duże okna czy drzwi. Może ona być ściskana do ponad 75% i rozciągana do 45%, a i tak powróci do swojego pierwotnego kształtu. Produkt sprawdza się tam, gdzie mamy do czynienia z ruchomami szczeliny, która powstaje w miejscu łączenia dwóch elementów różnie reagujących na zmiany wilgotności czy temperatury. Dodatkowo piana Flexi charakteryzuje się wysokimi parametrami izolacyjności termicznej, więc jej zastosowanie może ograniczyć koszty ogrzewania.

Produkt firmy Soudal może być wykorzystywany w trakcie remontów pomieszczeń o dużych powierzchniach, np. w pofabrycznych budynkach przystosowanych do zamieszkania, zwanych loftami. Mieszkania w loftach, ulokowanych zwykle nieopodal linii kolejowych czy dróg, wymagają dodatkowo odpowiedniego wygłuszenia i uszczelnienia stolarki okiennej. Piana Soudafoam Flexi odznacza się najwyższym parametrem izolacyjności akustycznej wśród produktów tego typu dostępnych na rynku. Należy również zadbać o wyciszenie pomieszczeń wewnątrz, np. sypialni czy łazienki, które zostały wyodrębnione ścianami działowymi wbudowanymi w ogromne, już gotowe przestrzenie. Na styku takich ścianek działowych i stropów powstają szczeliny trudne do wypełnienia i zaizolowania. Nowoczesne rozwiązania architektoniczne narzucają łączenie ze sobą materiałów o różnej okształcalności – szkła, betonu, drewna, co również utrudnia odpowiednie wygłuszenie. Pianka Soudafoam Flexi jest dwukrotnie bardziej elastyczna niż tradycyjne silikonowe i poliuretanowe masy uszczelniające. Niweluje ruchy szczelin, zapewnia ich trwałe wypełnienie a wysokie parametry izolacyjności akustycznej zapewniają dodatkowe wygłuszenie. Piankę Soudafoam Flexi aplikuje się za pomocą pistoletu, co daje możliwość precyzyjnego i łatwego wypełnienia nawet bardzo wąskich szczelin.
Soudafoam Flexi spełnia wszystkie wymagania stawiane przez Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady z 17 maja 2006 roku dotyczące ograniczeń w zastosowaniu niektórych fluorowanych gazów cieplarnianych. Zastosowany w niej gaz spieniający jest nieszkodliwy dla warstwy ozonowej.

Parametry techniczne

 Kożuszenie [min] 6 (przy temp. 20°C i wilgotności względnej 60%)
 Czas obróbki wstępnej [min] ok. 25
 Szybkość twardnienia [min] ok. 30 (warkocz o śrenicy 3 cm)
 Zakres dopuszczalnych temperatur użytkowania [°C]  od –40 do +90 (po utwardzeniu)
 Temperatura nakładania [°C]  od +5 do +30
 Pojemność opakowania [ml]  750

Elastyczny Soudafoam Flexi
Autor: Soudal
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej