Dodatek zimowy do tynków i farb

2010-02-03 10:26

Umożliwia prace ociepleniowe w niskich temperaturach, a tym samym wydłuża okres, w którym możliwe jest malowanie i kładzenie tynków.

Gama produktów linii Tytan EOS firmy Selena została wzbogacona o Dodatek zimowy do tynków i farb. Produkt ten sprawdza się w niskich temperaturach oraz przy podwyższonej wilgotności powietrza, sięgającej nawet do 80%. Umożliwia wydłużenie okresu przeprowadzania prac tynkarskich o miesiące, w których temperatura osiąga od +0o do +10oC.

Środek ten chroni wyprawy tynkarskie i powłoki malarskie podczas schnięcia oraz przyśpiesza proces wiązania i wysychania spoiwa zawartego w wyrobach dyspersyjnych marki Tytan EOS.

Preparat może być stosowany do wszystkich typów faktur, uziarnień, granulacji kruszywa, kolorów oraz do wszystkich rodzajów tynków (akrylowych, polisilikatowych i silikonowych), jak i wszystkich rodzajów farb (akrylowych, silikatowych i silikonowych) marki Tytan EOS. Ponadto użycie preparatu nie zmienia koloru powłoki wykończeniowej, jej cech użytkowych oraz wytrzymałościowych.

Produkt jest prosty w użyciu. Wystarczy dodać go do wiadra z tynkiem lub farbą z linii Tytan EOS i dokładnie wymieszać (do aplikacji tynku bądź farby można przystąpić dopiero po bardzo dokładnym wymieszaniu komponentów).

Dane techniczne
zużycie maksymalnie 1% wagi tynku czy farby, co daje 0,18 kg (zawartość całej butelki) na opakowanie 18 kg tynku oraz do 0,15 kg (4/5 zawartości butelki) na opakowanie 15 kg farby
gęstość względna [g/cm3] ok. 0,88
masa opakowania [kg] o,18 (butelka plastikowa)
kolor bezbarwny 

Uwaga: przy wilgotności względnej powietrza przekraczającej 80% zastosowanie środka może spowodować całkowite zatrzymanie wiązania tynków i farb.

Dodatek zimowy do tynków i farb
Autor: Selena SA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej