Dodatek zimowy do tynków i farb

2010-02-03 10:26

Umożliwia prace ociepleniowe w niskich temperaturach, a tym samym wydłuża okres, w którym możliwe jest malowanie i kładzenie tynków.

Gama produktów linii Tytan EOS firmy Selena została wzbogacona o Dodatek zimowy do tynków i farb. Produkt ten sprawdza się w niskich temperaturach oraz przy podwyższonej wilgotności powietrza, sięgającej nawet do 80%. Umożliwia wydłużenie okresu przeprowadzania prac tynkarskich o miesiące, w których temperatura osiąga od +0o do +10oC.

Środek ten chroni wyprawy tynkarskie i powłoki malarskie podczas schnięcia oraz przyśpiesza proces wiązania i wysychania spoiwa zawartego w wyrobach dyspersyjnych marki Tytan EOS.

Preparat może być stosowany do wszystkich typów faktur, uziarnień, granulacji kruszywa, kolorów oraz do wszystkich rodzajów tynków (akrylowych, polisilikatowych i silikonowych), jak i wszystkich rodzajów farb (akrylowych, silikatowych i silikonowych) marki Tytan EOS. Ponadto użycie preparatu nie zmienia koloru powłoki wykończeniowej, jej cech użytkowych oraz wytrzymałościowych.

Produkt jest prosty w użyciu. Wystarczy dodać go do wiadra z tynkiem lub farbą z linii Tytan EOS i dokładnie wymieszać (do aplikacji tynku bądź farby można przystąpić dopiero po bardzo dokładnym wymieszaniu komponentów).

Dane techniczne
zużycie maksymalnie 1% wagi tynku czy farby, co daje 0,18 kg (zawartość całej butelki) na opakowanie 18 kg tynku oraz do 0,15 kg (4/5 zawartości butelki) na opakowanie 15 kg farby
gęstość względna [g/cm3] ok. 0,88
masa opakowania [kg] o,18 (butelka plastikowa)
kolor bezbarwny 

Uwaga: przy wilgotności względnej powietrza przekraczającej 80% zastosowanie środka może spowodować całkowite zatrzymanie wiązania tynków i farb.

Dodatek zimowy do tynków i farb
Autor: Selena SA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej