Dobry grunt to podstawa

2007-07-16 11:46

Przed robotami tynkarskimi zawsze należy odpowiednio zagruntować podłoże - od tego zależy przyczepność i trwałość tynków

Emulsja gruntująca Cekol GS-82 koncentrat, jest to wodorozcieńczalna, bezrozpuszczalnikowa, głęboko penetrująca emulsja do gruntowania nasiąkliwych podłoży mineralnych. Wzmacnia i uszczelnia podłoża, zwiększa przyczepność szpachlówek, zapraw klejących i wylewek.

Zastosowanie
Emulsja polecana szczególnie pod produkty zawierające gips syntetyczny, ponieważ zapobiega szkodliwym reakcjom chemicznym między gipsem a cementem. Po wyschnięciu tworzy barwną, lekko błyszczącą, powłokę odporną na działanie wody i czynników alkalicznych, która nie hamuje wymiany pary wodnej i gazów z otoczeniem. Do stosowania pod tynki maszynowe, masy szpachlowanie, zaprawy samopoziomujące, kleje do płytek ceramicznych. Emulsję można stosować wewnątrz oraz na zewnątrz budynków.

Właściwe przygotowanie podłoża poprzez zagruntowanie emulsją poprawi równomierność wiązania nakładanych zapraw i ułatwi rozprowadzenie ich na powierzchniach. Niewłaściwe zagruntowanie lub jego brak jest w większości przypadków przyczyną problemów z tynkowaniem i cekolowaniem ścian. Emulsja gruntująca w postaci koncentratu dobrze rozpuszczalnego w wodzie to ekonimiczność zużycia i łatwość użycia.

Sposób użycia
Koncentrat emulsji gruntującej rozcieńcza się - w zależności od chłonności podłoża - w stosunku od 1:2 do 1:4. Na przygotowane podłoże preparat nanosi się równomiernie pędzlem, wałkiem lub natryskiem, najlepiej 2-3 krotnie. Każdą następną warstwę można nakładać dopiero po całkowitym wchłonięciu i wstępnym wyschnięciu warstwy poprzedniej. Dalsze prace prowadzić można po całkowitym wyschnięciu gruntowanej powierzchni. Produkt dostępny w pojemnikach plastikowych: 5 i 15 l.

Dane techniczne

 
czas schnięcia od kilku do 24h w zależności od temperatury i wilgotności
wydajność po rozcieńczeniu z 1 litra 5 ÷ 15 m (zależności od stopnia nasiąkliwości podłoża może ulegać znacznym zmianom)
temperatura wykonywania prac od + 5 do + 25oC
normy, atesty PN-C-819006:2003, Atest PZH

 

Producentem jest firma Cedat Sp. z o.o. 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej