Dekoracja posadzki: system Disboxid ArteFloor firmy Caparol

2010-10-06 11:50
Dekoracja posadzki: system Disboxid ArteFloor firmy Caparol
Autor: CAPAROL Podłoga z podkładem Indeko-Plus 3D Verona, powłoką laserunkową Deco-Lasur glanzed z dodatkiem Perlatec Silber.

W stworzeniu unikalnego nastroju wnętrza pomagają delikatne niuanse kolorystyczne, przenikające się odcienie oraz głębia koloru. Żywice epoksydowe są efektowne i praktyczne. Produkty te są składnikami systemu Disboxid ArteFloor firmy Caparol. Zapewniają na długo elegancki wygląd podłogi. Dzięki zastosowaniu techniki laserunkowej strutura podłogi jest uwypuklona, a szeroka gama kolorystyczna daje swobodę w wykończeniu wnętrz.

Posadzki epoksydowe nieograniczone możliwości w aranżacji wnętrz

Podłogi bezspoinowe mają gładką powierzchnię, a dzięki żywej kolorystyce i fakturze podkreślają styl wnętrza, zapewniając niepowtarzalne efekty aranżacyjne. System Disboxid ArteFloor firmy Caparol pozwala na wykonanie efektownych i ekskluzywnych powłok posadzkowych. Ponadto zapewnia ochronę i zabezpieczenie betonu przed działaniem związków chemicznych.

Indywidualny dobór koloru oraz struktury powierzchni posadzki sprawia, że możemy wykreować harmonijne połączenie idealnie komponujące się z wystrojem wnętrza. Zastosowanie materiałów zawierających  żywice epoksydowe daje gwarancję estetycznej i przede wszystkim funkcjonalnej podłogi.
Barwa i faktura posadzki ma niebagatelne znaczenie w aranżacji całego pomieszczenia, dlatego też warto się zastanowić nad jej wyglądem. Modne kolory i awangardowa faktura powłok posadzkowych wykonanych w systemie Disboboxid ArteFloor sprawiają, że dzięki stylowemu wyglądowi i różnorodnej kolorystyce, doskonale będą się prezentować w klasycznych pomieszczeniach, jak również w nowoczesnych wnętrzach, których użytkownicy poszukują artystycznych inspiracji umożliwiających nadanie pomieszczeniom bardzo nowoczesnego wystroju.

W skład systemu do dekoracji posadzek Disboxid ArteFloor wchodzą:

  • warstwa gruntująca Disbopox 443 EP – Impragnierung,
  • dwie warstwy pośrednie Disbopox 447 Wasserpoxid,
  • lazura Capadecor Arte-Lasur,
  • warstwa zamykająca Disboxid 437 EP – Klarschicht.

Podłogia w czterech krokach

Krok 1 – grunt to dobre zabezpieczenie: Disbopox 443 EP – Impragnierung
Prace w systemie Disboxid ArteFloor zaczyna się od przygotowania warstwy gruntującej. Wodorozcieńczalna, transparentna dwuskładnikowa (2K) żywica epoksydowa Disbopox 443 EP Impragnierung przeznaczona jest do gruntowania i impregnowania podłoży mineralnych. Gruntowanie powierzchni tym preparatem wykonuje się pod późniejsze wodorozcieńczalne posadzkowe powłoki epoksydowe. Środek ten jest przepuszczalny dla pary wodnej, a także odporny na różnego rodzaju chemikalia oraz długotrwałe obciążenie wodą.
Dzięki tym właściwościom powłoka gruntująca zabezpiecza podłoża mineralne np. betonowe, anhydrytowe czy magnezjowe przed szkodliwym działaniem związków chemicznych. Podłoże przed naniesieniem warstwy gruntującej powinno być mocne, nośne, stabilne oraz pozbawione luźnych cząstek oraz innych substancji zmniejszających przyczepność. 

Krok 2 – wodna powłoka epoksydowa – Disbopox 447 Wasserpoxid 
Na uprzednio przygotowane podłoże można nakładać warstwę pośrednią. W systemie Disboxid ArteFloor służy do tego Disbopox 447 Wasserpoxid, który jest wodorozcieńczalną, dwuskładnikową farbą z żywicy epoksydowej do posadzek. Jest ona odporna na działanie związków chemicznych i środków dezynfekcyjnych, dlatego poleca się ją do pokrywania ochronnego powierzchni wewnątrz budynków. Powłoki wykonane tą farbą dyfuzyjne i mimo stosunkowo cienkiej warstwy odporne mechanicznie. Produkt można barwić na kilka tysięcy odcieni. By uzyskać odpowiednie nasycenie kolorem farbę nakałada się dwuwarstwowo.

Krok 3 – lazura – Capadecor Arte-Lasur 
Trzecim krokiem w procesie tworzenia nowoczesnej podłogi jest nałożenie powłoki Szczególnie dekoracyjne mozaiki podłogowe można uzyskać dzięki lazurze Capadecor Arte-Lasur. Jest to farba na bazie akrylów, z zawartością białych cząstek, które zachowują swój kolor nawet podczas barwienia materiału i tworzą na jasnych podłożach niepowtarzalny efekt dekoracyjny. Lazurę Arte-Lasur można barwić maszynowo w systemie ColorExpress na ponad 160 kolorów z palety kolorystycznej Caparol 3D-System. 
Wrażenie dużego kontrastu kolorystycznego uzyskuje się nanosząc ciemną lazurę na jasną warstwę pośrednią. Istnieje również możliwość dodania do lazury pigmentów o perłowym połysku  złotego Perlatec Gold lub srebrnego Perlatec Silber. Powierzchnie obsypane mieniącymi się drobinkami nabierają szlachetnego, eleganckiego wyglądu.
Farba Arte-Lasur firmy Caparol jest gotowa do użycia i w zależności od tego, jak rozprowadzimy ją po powierzchni, uzyskamy indywidualny charakter powłoki. Dlatego świeżo nałożoną farbę warto przeczesać suchą i miękką szczotką – a w zależności od kierunku i intensywności ruchów uzyska się powłokę o bardziej lub mniej intensywnej barwie. Należy pamietać, że dwukrotne nałożenie lazury poprawia odporność mechaniczną powłoki. Kontrast koloru i białych drobinek w lazurze pozwala na uzyskanie intrygującej gry barw, a przy zachowaniu umiaru stworzyć wysublimowany efekt aranżacyjny.

Krok 4 –  uwieńczenie dzieła – Caparol Disboxid 437 EP – Klarschicht 
Prawidłowe zabezpieczenie posadzki wpływa na jej funkcjonalność i dekoruje podłoże. Bezbarwna, dwuskładnikowa żywica epoksydowa Caparol Disboxid 437 EP – Klarschicht wykorzystywana jest do wykonania warstwy zamykającej. Jest ona zupełnie przejrzysta, dzięki czemu eksponuje kolorystykę podłoża. Dwuskładnikowa żywica epoksydowa nadaje wysokiego połysku i pozwala cieszyć się nieskazitelnym wyglądem podłogi. 

Orientacyjne ceny brutto:
Disbopox 443 EP – Impragnierung firmy Caparol – op. 10 kg, cena 572, 18 zł brutto/opakowanie
Disbopox 447 Wasserpoxid firmy Caparol – op. 10 kg, cena 472, 14 zł brutto/opakowanie
Capadecor Arte-Lasur firmy Caparol – op. 5 l, cena 317, 20 zł brutto/opakowanie
Disboxid 437 EP – Klarschicht firmy Caparol – op. 10 kg, cena 904, 66 zł brutto/opakowanie

Dekoracja posadzki: system Disboxid ArteFloor firmy Caparol
Autor: CAPAROL Lakiery podłogowe firmy Caparol umożliwiają uzyskanie eleganckiego wyglądu posadzki.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej