Co nowego do gruntowania?

2009-05-14 17:01

Środki gruntujące charakteryzują się zdolnością do silnego związania z podłożem, stworzenia jednolitej powłoki oraz zwiększenia przyczepności.

Firma WKT-POLSKA, dystrybutor materiałów budowlanych, wprowadziła na rynek cztery nowe produkty w zakresie chemii budowlanej, należące do linii produktów marki SUPEROX.

Superox Betogrunt – preparat gruntujący do podłoży betonowych

Jest przeznaczony do stosowania na wszelkiego rodzaju podłożach betonowych oraz na innych podłożach, takich jak: jastrychy cementowe, płyty gipsowe i gipsowo-kartonowe, tynki cementowe i cementowo-wapienne. Jest stosowany w celu zwiększenia przyczepności międzywarstwowej kolejno nakładanych warstw materiałów budowlanych w postaci: tynków gipsowych, cementowych, cementowo-wapiennych oraz wszelkich innych cienko- i grubowarstwowych zapraw budowlanych, mas tynkarskich, mas oraz gładzi na bazie mieszanek gipsowych i cementowych. Polecany szczególnie na podłoża, stare, zabrudzone zaschniętymi materiałami pochodzenia nieorganicznego. Nadaje się również na posadzki betonowe, zapewniając dobrą przyczepność kolejnych warstw powłok ochronnych.

dane techniczne
wydajność [m2/kg] 6–8 (wydajność produktu jest ściśle uzależniona od chłonności oraz kondycji podłoża, dla podłoży gładkich i niechłonnych może wynosić nawet 10 m2/kg)
temp. stosowania i przechowywania [oC] od +5 do +25
czas schnięcia [h] powyżej 3 (jest ściśle uzależniony od chłonności podłoża oraz warunków klimatycznych i może ulec wydłużeniu)
gęstość objetościowa [g/cm3] ok. 1,3
masa opakowania [kg] 10, 20

Co o nowego do gruntowania?
Autor: WKT-POLSKA

Superox Eko – farba akrylowa do malowania oraz gruntowania ścian i sufitów

Jest stosowana wewnątrz budynków, do malowania ścian, sufitów oraz innych podłoży budowlanych, takich jak: płyty cementowe, cementowo-włóknowe, gipsowe, gipsowo-kartonowe, tynki gipsowe, cementowe, cementowo-wapienne, podłoża betonowe oraz wszelkie inne cienko- i grubowarstwowe zaprawy, szpachle i gładzie budowlane na bazie mieszanek gipsowych oraz cementowych w pomieszczeniach niewymagających wysokiej odporności na zmywanie. Ze względu na dobre parametry krycia już przy pierwszym malowaniu, nadaje się do gruntowania bardzo zabrudzonych ale nie zatłuszczonych ścian przed ostatecznym malowaniem.

dane techniczne
wydajność [m2/kg] 8–10 (wydajność produktu jest ściśle uzależniona od chłonności oraz kondycji podłoża, dla podłoży gładkich i niechłonnych może wynosić nawet 12 m2/kg – przy jednokrotnym malowaniu)
krotność malowania minim. 2 warstwy
temp. stosowania i przechowywania [oC] od +5 do +25
czas schnięcia [h] 2–3 (przy temperaturze podłoża i otoczenia 20oC/±2oC oraz wilgotności względnej powietrza 50–60%)
gęstość objętościowa [g/cm3] ok. 1,5
poj. opakowania [l] 10, 20

Co nowego do gruntowania?
Autor: WKT-POLSKA

Superox Grunt Uniwersalny – do chłonnych podłoży budowlanych

Stosowany jest do gruntowania większości porowatych i/lub chłonnych powierzchni wewnątrz i na zewnątrz budynków. Wzmacnia podłoże, zmniejsza nasiąkliwość, polepsza przyczepność nakładanych materiałów. Jest polecany na podłoża z betonów wylewanych oraz zapraw cementowych suchych i półsuchych, płyty cementowe, płyty cementowo-wiórowe, gipsowo-kartonowe, gipsowo-włóknowe, tynki cementowe, cementowo-wapienne, cegłę, gazobeton, bloczki cementowe, ceramiczne, bloczki silikatowe itp.

dane techniczne
wydajność [m2/kg] 7–10 (wydajność produktu jest ściśle uzależniona od chłonności oraz kondycji podłoża, dla podłoży gładkich i niechłonnych może wynosić nawet 12 m2/kg)
temp. stosowania i przechowywania [oC] od +5 do +25
czas schnięcia [h] powyżej 3 (jest ściśle uzależniony od chłonności podłoża oraz warunków klimatycznych)
gęstość objętościowa [g/cm3] ok. 1,1
poj. opakowania [l] 1, 5 i 10

Co nowego do gruntowania?
Autor: WKT-POLSKA

Superox Tynk Grunt – grunt  do podłoży chłonnych

Preparat gruntujący, przeznaczony do zastosowania wewnętrznego na wszelkiego rodzaju podłożach budowlanych o silnych właściwościach chłonnych, które bez odpowiedniego przygotowania mogą skutkować odparzeniami tynku i przez to nie pozwalają na zastosowanie tradycyjnych technologii. Grunt należy stosować jako warstwę gruntującą pod materiały budowlane w postaci: tynków gipsowych, cementowych, cementowo-wapiennych oraz wszelkich innych cienko- i grubowarstwowych zapraw budowlanych, mas tynkarskich, mas oraz gładzi na bazie mieszanek gipsowych i cementowych. Produkt zapewnia dobrą przyczepność kolejnych warstw i poprawia właściwości aplikacyjne.

dane techniczne
wydajność [m2/kg] 70–100 (wydajność produktu jest ściśle uzależniona od chłonności oraz kondycji podłoża)
temp. stosowania i przechowywania [oC] od +5 do +25
czas schnięcia [h] powyżej 6 (jest ściśle uzależniony od chłonności podłoża oraz warunków klimatycznych i może ulec wydłużeniu)
gęstość objętościowa [g/cm3] ok. 1,0
masa opakowania [kg] 15

Co o nowego do gruntowania?
Autor: WKT-POLSKA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej