CM 18 EasyFlex

2008-11-14 16:18

Zaprawa przy tej samej objętości worka jest lżejsza o 7 kilogramów od tradycyjnej. Jedno opakowanie waży 18 kg. Różnica wynika z zastosowania w recepturze nowej, lekkiej substancji, którą zastąpiono stosowany powszechnie wypełniacz - piasek.

W zależności od tego, czy płytki ceramiczne układane są na ścianach, czy na posadzce, w określonym przedziale proporcji mieszania z wodą, można uzyskać gęściejszą lub bardziej płynną konsystencję. W porównaniu ze zwykłymi zaprawami o zwiększonej elastyczności, jednostkowe zużycie jest o 30-40% niższe.
Czas naskórkowania, po którym rozprowadzona zaprawa nie traci zdolności klejenia płytek, wynosi w przypadku CM 18 45 minut. Większość zapraw (pomijając te szybko twardniejące) wymaga 48 lub 24 godzin na uzyskanie wytrzymałości umożliwiającej spoinowanie. Stosując nowy produkt, spoinowanie można rozpocząć już po 12 godzinach od zakończenia klejenia. Produkt można stosować do mocowania płytek nasiąkliwych (glazura, terakota) i nienasiąkliwych, np. gresów. Zaprawa charakteryzuje się wysoką przyczepnością, można ją więc stosować także na tzw. podłożach krytycznych.
Produkt został nagrodzony złotym medalem międzynarodowych targów budownictwa BUDMA.
Producentem zaprawy jest firma Henkel Polska Sp. z o.o.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej