Chemiczne systemy mocowań - nowe mocowania fisherpolska

2017-08-01 14:09 Materiał sponsorowany
mocowanie fischer
Autor: brak danych

Kotwy fischer zapewniają trwałe połączenia w większości materiałów budowlanych (betonie, murze, pustakach, cegle pełnej i kratówce, gazobetonie), nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. W segmencie chemicznych systemów mocowań przybyły nowe rozwiązania.

Nowe kotwy fischer - właściwości

Do chemicznych systemów mocowań - kotew fischer - dołączyły: zaprawa iniekcyjna FIS VL oraz ampułka żywiczna RM II, które sprawdzają się zwłaszcza w miejscach trudno dostępnych i przy zmiennych warunkach pogodowych.

FIS VL to kotwa przeznaczona do mocowania w murze i betonie (betonie zarysowanym i otworach zalanych wodą).  Kotwa fischer FIS VL dopuszczona jest do stosowania w przedziale temperatur od -40 do +120ºC. Sporym udogodnieniem, zwłaszcza dla dużych inwestycji, jest też możliwość regulacji głębokości zakotwienia w zależności od wymaganej nośności – jej maksymalna głębokość wynosi 2 m. Wyróżnia się odpornością ogniową w betonie i w murach, ma oprobatę do wklejania prętów zbrojeniowych. Dostępne pojemności arkusza to: 150 - 950 ml.

RM II - nie wymaga czyszczenia otworu w betonie zarysowanym i zapewnia krótki czas utwardzania (5 minut w temp. 21ºC), co przyspiesza postęp prac. Kotwa żywiczna fischer nadaje się do stosowania ze wszystkimi dostępnymi na rynku standardowymi prętami nagwintowanymi, a także (jako jedyny produkt w tej kategorii) ze specjalistycznym wiertłem z funkcją odsysania pyłu. Ampułkę RM II można stosować praktycznie w każdych warunkach na budowie i w podłożu o temperaturze od -15 do +40ºC.

ampułki żywiczne fischer
Autor: fischerpolska Ampułki RM II

Nowa aplikacja dla montażystów - fischer MORTAR-FIX

To rodzaj kalkalkulatora żywic, który wspiera pracę inżynierów i wykonawców na etapie doboru systemu mocowania. Aplikacja umożliwia szybkie dobranie rodzaju mocowania do danego zastosowania i policzenie ilości zaprawy. Dostępna jest bezpłatnie na platformie App Store i Google Play.

aplikacja fischer
Autor: fischerpolska Aplikacja dla montażystów, inżynierów fischer MORTAR-FIX

Chemiczne systemy mocowań do wszystkich zastosowań

Aktualny asortyment systemów mocowań chemicznych fischer liczy aż kilkanaście produktów w postaci kotew chemicznych, w tym 4 ampułki żywiczne. Dopełnieniem oferty są systemy specjalistycznych kotew wklejanych (Highbond FHB II i Superbond FSB), system montażowy Thermax do mocowań w ocieplonej izolacji oraz cała gama akcesoriów montażowych (osadzaki, szczotki, adaptery, mieszalniki, pistolety iniekcyjne). Pod względem różnorodności zastosowań i innowacyjności produktów kotwy chemiczne fischer stanowią jedną z najlepiej dopasowanych ofert do potrzeb wykonawców. Segment mocowań chemicznych rozwija się dziś bardzo szybko i ze względu na łatwość aplikacji i parametry wytrzymałościowe zyskuje coraz większą popularność.

Kotwy fischer tworzą trwałe połączenia w większości popularnych materiałów budowlanych (w tym w betonie, murze, podłożach budowlanych o pełnej strukturze, pustakach, cegle pełnej i kratówce, gazobetonie) i bardzo dobrze radzą sobie w trudnych warunkach atmosferycznych (np. temperatury ujemne, wilgoć i deszcz). Z powodzeniem mogą zastępować więc kotwy mechaniczne w przypadku dużych obciążeń, obciążeń zmiennych czy zakotwień w tzw. strefie rozciągania betonu. W wyniku braku rozporu podczas mocowania kotwy chemiczne zdają egzamin w przypadku zakotwień blisko krawędzi, z małymi odstępami osiowymi i blisko sąsiednich kotew.

Kotwy fischer stosuje się przy montażu:

  • markiz i daszków,
  • schodów ewakuacyjnych,
  • poręczy i barierek,
  • krat i bram,
  • wiat garażowych i wsporników,
  • konstrukcji stalowych i drewnianych,
  • anten.
kotwy fischer
Autor: fischerpolska Kotwy chemiczne fischer
Partnerzy

Grupa fischer została założona w 1948 roku jako mały warsztat w Waldachtal, w Niemczech. Obecnie sprzedaje swoje produkty w ponad 100 krajach. W Polsce jest jednym z liderów na rynku systemów i rozwiązań z zakresu techniki mocowań. W swojej ofercie ma ponad 14 000 produktów, m.in. do mocowania uniwersalnego i specjalistycznego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej