Chemiczne systemy mocowań - nowe mocowania fisherpolska

2017-08-01 14:09 Materiał sponsorowany
mocowanie fischer
Autor: brak danych

Kotwy fischer zapewniają trwałe połączenia w większości materiałów budowlanych (betonie, murze, pustakach, cegle pełnej i kratówce, gazobetonie), nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. W segmencie chemicznych systemów mocowań przybyły nowe rozwiązania.

Nowe kotwy fischer - właściwości

Do chemicznych systemów mocowań - kotew fischer - dołączyły: zaprawa iniekcyjna FIS VL oraz ampułka żywiczna RM II, które sprawdzają się zwłaszcza w miejscach trudno dostępnych i przy zmiennych warunkach pogodowych.

FIS VL to kotwa przeznaczona do mocowania w murze i betonie (betonie zarysowanym i otworach zalanych wodą).  Kotwa fischer FIS VL dopuszczona jest do stosowania w przedziale temperatur od -40 do +120ºC. Sporym udogodnieniem, zwłaszcza dla dużych inwestycji, jest też możliwość regulacji głębokości zakotwienia w zależności od wymaganej nośności – jej maksymalna głębokość wynosi 2 m. Wyróżnia się odpornością ogniową w betonie i w murach, ma oprobatę do wklejania prętów zbrojeniowych. Dostępne pojemności arkusza to: 150 - 950 ml.

RM II - nie wymaga czyszczenia otworu w betonie zarysowanym i zapewnia krótki czas utwardzania (5 minut w temp. 21ºC), co przyspiesza postęp prac. Kotwa żywiczna fischer nadaje się do stosowania ze wszystkimi dostępnymi na rynku standardowymi prętami nagwintowanymi, a także (jako jedyny produkt w tej kategorii) ze specjalistycznym wiertłem z funkcją odsysania pyłu. Ampułkę RM II można stosować praktycznie w każdych warunkach na budowie i w podłożu o temperaturze od -15 do +40ºC.

ampułki żywiczne fischer
Autor: fischerpolska Ampułki RM II

Nowa aplikacja dla montażystów - fischer MORTAR-FIX

To rodzaj kalkalkulatora żywic, który wspiera pracę inżynierów i wykonawców na etapie doboru systemu mocowania. Aplikacja umożliwia szybkie dobranie rodzaju mocowania do danego zastosowania i policzenie ilości zaprawy. Dostępna jest bezpłatnie na platformie App Store i Google Play.

aplikacja fischer
Autor: fischerpolska Aplikacja dla montażystów, inżynierów fischer MORTAR-FIX

Chemiczne systemy mocowań do wszystkich zastosowań

Aktualny asortyment systemów mocowań chemicznych fischer liczy aż kilkanaście produktów w postaci kotew chemicznych, w tym 4 ampułki żywiczne. Dopełnieniem oferty są systemy specjalistycznych kotew wklejanych (Highbond FHB II i Superbond FSB), system montażowy Thermax do mocowań w ocieplonej izolacji oraz cała gama akcesoriów montażowych (osadzaki, szczotki, adaptery, mieszalniki, pistolety iniekcyjne). Pod względem różnorodności zastosowań i innowacyjności produktów kotwy chemiczne fischer stanowią jedną z najlepiej dopasowanych ofert do potrzeb wykonawców. Segment mocowań chemicznych rozwija się dziś bardzo szybko i ze względu na łatwość aplikacji i parametry wytrzymałościowe zyskuje coraz większą popularność.

Kotwy fischer tworzą trwałe połączenia w większości popularnych materiałów budowlanych (w tym w betonie, murze, podłożach budowlanych o pełnej strukturze, pustakach, cegle pełnej i kratówce, gazobetonie) i bardzo dobrze radzą sobie w trudnych warunkach atmosferycznych (np. temperatury ujemne, wilgoć i deszcz). Z powodzeniem mogą zastępować więc kotwy mechaniczne w przypadku dużych obciążeń, obciążeń zmiennych czy zakotwień w tzw. strefie rozciągania betonu. W wyniku braku rozporu podczas mocowania kotwy chemiczne zdają egzamin w przypadku zakotwień blisko krawędzi, z małymi odstępami osiowymi i blisko sąsiednich kotew.

Kotwy fischer stosuje się przy montażu:

  • markiz i daszków,
  • schodów ewakuacyjnych,
  • poręczy i barierek,
  • krat i bram,
  • wiat garażowych i wsporników,
  • konstrukcji stalowych i drewnianych,
  • anten.
kotwy fischer
Autor: fischerpolska Kotwy chemiczne fischer
Partnerzy

Grupa fischer została założona w 1948 roku jako mały warsztat w Waldachtal, w Niemczech. Obecnie sprzedaje swoje produkty w ponad 100 krajach. W Polsce jest jednym z liderów na rynku systemów i rozwiązań z zakresu techniki mocowań. W swojej ofercie ma ponad 14 000 produktów, m.in. do mocowania uniwersalnego i specjalistycznego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej