Cement. Cement portlandzki do zapraw tynkarskich i murarskich - Majster

2013-10-09 14:08
Zaprawa cementowa
Autor: Lafarge

Majster to nowy cement portlandzki remontowo-budowlany z oferty firmy Lafarge. Cement przeznaczony jest do zapraw murarskich i tynkarskich. Tworzy zaprawy cementowe wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne.

Budowa domu – ważna zaprawa cementowa

Przy budowie domu stosuje się kilka rodzajów zapraw, jednak zaprawa cementowa (cement zmieszany z kruszywami mineralnymi) jest tą najczęściej stosowaną. Zaprawy cementowe wyróżniają się dobrymi parametrami technicznymi: są wodoodporne, mrozoodporne i wytrzymałe na ściskanie. Na rynku dostępny jest już nowy cement  portlandzki Majster, opracowany specjalnie do zapraw murarskich i tynkarskich. To cement portlandzki wieloskładnikowy klasy 32,5. Jego skład ogranicza konieczność stosowania wapna hydratyzowanego w zaprawach murarskich, co bezpośrednio przekłada się na obniżenie kosztów ich wytworzenia. Zaprawa cementowa jest wyjątkowo plastyczna, dobrze się urabia, odznacza się dobrą przyczepnością do podłoża, a to z kolei poprawia jakość prac budowlanych.

Cement portlandzki Majster oferowany jest w 20-kilogramowych workach (z rączką). Na produkt udzielana jest 60-dniowa gwarancja obejmująca utrzymanie zadeklarowanych przez Lafarge parametrów jakościowych i redukcji Cr(VI). W okresie zimowym okres gwarancji może zostać wydłużony do 120 dni, co jest odpowiednio oznaczone na opakowaniu.

Cement portlandzki
Autor: Lafarge
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej