Biała emulsja do ścian i sufitów

2006-07-11 16:47

Na rynku pojawił się wyrób przeznaczony do dekoracyjnego i ochronnego malowania powierzchni - Dulux Super Matt Plus. Jest to farba emulsyjna przeznaczona do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Można nią pokrywać tynki (zarówno cementowe jak i cementowo-wapienne), podłoża gipsowe, płyty kartonowo-gipsowe oraz tapety papierowe i z włókna szklanego.

Farba ma wysoką konsystencję co sprawia , że nie kapie z pędzla czy wałka. Oprócz klasycznych metod malowania nie wyklucza się także zastosowania metod natryskowych, jednak pod warunkiem przeprowadzenia prób technicznych. Dzięki tiksotropowej strukturze emulsji na powierzchniach malowanych nie pozostają zacieki. Łatwo daje się rozprowadzać po powierzchni podłoża, pozwalając na uzyskanie dużej wydajności, przy zachowaniu dobrego krycia. Tworzy matową powłokę o dobrej trwałości, a jej mikroporowata struktura umożliwia ścianom oddychanie. Dwukrotne malowanie daje efekt dobrego krycia i trwałej matowej bieli. Przy malowaniu renowacyjnym powłok w zadbanym stanie i zbliżonym kolorze może wystarczyć jedna warstwa farby.

Produkt przeznaczony jest do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych i obiektach użyteczności publicznej (biurach, szkołach, przedszkolach itp.).

Powłoka wytrzymuje standardową wilgotność powietrza w pomieszczeniach, jest odporna na ścieranie suchą tkaniną oraz na wielokrotne mycie wodą z dodatkiem środka myjącego. Nie nadaje się do stosowania na powierzchnie ogrzewane ani mające stały kontakt z wodą.

Skład farby

- pigment - odporne na światło, białe, nieołowiowe pigmenty,
- substancja błonotwórcza - emulsja kopolimeru akrylowego (latex),
- rozpuszczalnik - woda.

Dane techniczne

Kolor

biały

Połysk

matowy

Opakowania

3, 5, 10 l

Gęstość

ok. 1,43 g/cm3

Czas schnięcia

schnięcie powierzchniowe - 2 godziny

do nałożenia następnej warstwy - 2-4 godziny

Wydajność

do 14 m2/l

Rozcieńczalnik

czysta woda

Temperatura malowania

min. 10oC

Główne zalety emulsji to duża przepuszczalność pary wodnej zapewniająca oddychanie ścian, dobre krycie, intensywna biel oraz podatność na usuwanie zabrudzeń.
Farba otrzymała atest PZH i gwarancję dokładności napełniania opakowań.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej