ATLAS Salta E – renowacyjna farba fasadowa

2015-08-17 11:30
farba elewacyjna Atlas Salta E
Autor: Atlas Farba ATLAS Salta E

ATLAS wprowadza akrylową farbę elewacyjną ATLAS Salta E opracowana specjalnie do renowacji starych powłok tynkarskich. Akrylowa farba elewacyjna sprawdza się szczególnie do odświeżenia zniszczonych, brudnych tynków akrylowych i mineralnych. Produkt rekomendowany jest również do malowania elewacji narażonych na silne zabrudzenia oraz poddawanych obciążeniom użytkowym.

Zastosowanie farby fasadowej

Akrylowa farba elewacyjna ATLAS Salta E wyróżnia się odpornością na ścieranie oraz uderzenia mechaniczne, dzięki czemu sprawdza się na elewacjach szkół, sklepów, obiektów sportowych, ale również również ścianach budynków położonych na terenach zielonych, o podwyższonej wilgotności powietrza.

Właściwości farby

Farba elewacyjna bardzo dobrze rozprowadza się po powierzchni, nie kapie, co ułatwia zachowanie czystości w miejscu pracy. Nie wymaga rozcieńczania, jest gotowa do aplikacji zaraz po wymieszaniu, dobrze kryje. Malowanie farbą ATLAS Salta E może się odbywać także przy obniżonej temperaturze otoczenia i podłoża (do 0˚C) oraz podwyższonej wilgotności (do ok. 80%), po dodaniu środka ATLAS Eskimo.

W składzie farby elewacyjnej zastosowano wysokiej jakości żywice akrylowe, dzięki czemu daje powłokę niewrażliwą na obciążenia termiczne, odporną na spękania i rysy wynikające z innej rozszerzalności temperaturowej warstw znajdujących się pod nią (np. elementów systemu ociepleń), szczególnie w przypadku powierzchni narażonych na duże nasłonecznienie. Wysokiej jakości pigmenty, odporne na starzenie, promienie UV i wymywanie, zapewniają eleganckie i trwałe matowe wykończenie fasady, bez spękań i połysku, w kolorach z palety SAH, a więc 400 kolorach intensywnych oraz pastelowych.

System BIO OCHRONA zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów oraz zabezpiecza malowane podłoże przed wilgocią. Powłoka farby jest zwarta i idealnie gładka, co umożliwia jej samooczyszczanie - wszelkie zanieczyszczenia osiadające na elewacji, w tym m.in. zarodniki grzybów, łatwo są usuwane wraz z deszczem i wiatrem.

Dane techniczne:
czas schnięcia: od 2 do 4 h
stopień przyczepności (wg PN-80/C-81531) 1
nakładanie kolejnej warstwy po ok. 6 h
opakowanie: wiaderko pojemności 10 l

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej