ATLAS Salta E – renowacyjna farba fasadowa

2015-08-17 11:30
farba elewacyjna Atlas Salta E
Autor: Atlas Farba ATLAS Salta E

ATLAS wprowadza akrylową farbę elewacyjną ATLAS Salta E opracowana specjalnie do renowacji starych powłok tynkarskich. Akrylowa farba elewacyjna sprawdza się szczególnie do odświeżenia zniszczonych, brudnych tynków akrylowych i mineralnych. Produkt rekomendowany jest również do malowania elewacji narażonych na silne zabrudzenia oraz poddawanych obciążeniom użytkowym.

Zastosowanie farby fasadowej

Akrylowa farba elewacyjna ATLAS Salta E wyróżnia się odpornością na ścieranie oraz uderzenia mechaniczne, dzięki czemu sprawdza się na elewacjach szkół, sklepów, obiektów sportowych, ale również również ścianach budynków położonych na terenach zielonych, o podwyższonej wilgotności powietrza.

Właściwości farby

Farba elewacyjna bardzo dobrze rozprowadza się po powierzchni, nie kapie, co ułatwia zachowanie czystości w miejscu pracy. Nie wymaga rozcieńczania, jest gotowa do aplikacji zaraz po wymieszaniu, dobrze kryje. Malowanie farbą ATLAS Salta E może się odbywać także przy obniżonej temperaturze otoczenia i podłoża (do 0˚C) oraz podwyższonej wilgotności (do ok. 80%), po dodaniu środka ATLAS Eskimo.

W składzie farby elewacyjnej zastosowano wysokiej jakości żywice akrylowe, dzięki czemu daje powłokę niewrażliwą na obciążenia termiczne, odporną na spękania i rysy wynikające z innej rozszerzalności temperaturowej warstw znajdujących się pod nią (np. elementów systemu ociepleń), szczególnie w przypadku powierzchni narażonych na duże nasłonecznienie. Wysokiej jakości pigmenty, odporne na starzenie, promienie UV i wymywanie, zapewniają eleganckie i trwałe matowe wykończenie fasady, bez spękań i połysku, w kolorach z palety SAH, a więc 400 kolorach intensywnych oraz pastelowych.

System BIO OCHRONA zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów oraz zabezpiecza malowane podłoże przed wilgocią. Powłoka farby jest zwarta i idealnie gładka, co umożliwia jej samooczyszczanie - wszelkie zanieczyszczenia osiadające na elewacji, w tym m.in. zarodniki grzybów, łatwo są usuwane wraz z deszczem i wiatrem.

Dane techniczne:
czas schnięcia: od 2 do 4 h
stopień przyczepności (wg PN-80/C-81531) 1
nakładanie kolejnej warstwy po ok. 6 h
opakowanie: wiaderko pojemności 10 l

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej