AkzoNobel wprowadza na rynek farby dla profesjonalistów marki Sikkens

2012-02-06 18:24
AkzoNobel wprowadza na rynek farby dla profesjonalistów marki Sikkens
Autor: Sikkens Farby elewacyjne Sikkens sprawdzą się przy renowacji zabytków

AkzoNobel wprowadził na polski rynek nową markę farb. Farby dekoracyjne Sikkens przeznaczone są do profesjonalnych zastosowań, co docenią zwłaszcza architekci, projektanci wnętrz oraz firmy wykonawcze. Można je stosować do malowania ścian wewnętrznych i elewacji czy zabezpieczania drewna i metalu.

Farby Sikkens w ofercie AkzoNobel

Produkty marki Sikkens skierowane są przede wszystkim do profesjonalnej grupy odbiorców: architektów, stylistów, dekoratorów, projektantów i architektów wnętrz oraz firm wykonawczych.
Farby dekoracyjne Sikkens przeznaczone są do malowania różnego typu powierzchni, np. tynków wewnętrznych i zewnętrznych, drewna, szkła, tworzywa sztucznego, metalu i betonu. W ofecie Sikkens jest pięć kategorii produktów:

  • Sikkens Alpha: wysokiej jakości grunty i farby do malowania ścian i sufitów oraz farby elewacyjne,
  • Sikkens Cetol: produkty do dekoracji i ochrony drewna (impregnaty, lazury, podkłady),
  • Sikkens Redox: lakiery do metalu (chętnie wykorzystywane w motoryzacji),
  • Sikkens Rubbol: emalie do stosowania wewnątrz i na zewnątrz, na powierzniach drewnianych, metalowych, z twardego tworzywa sztucznego czy na starych powłokach malarskich,
  • Sikkens Wapex: zaprawy i powłoki do stosowania bezpośrednio na betonie (np. gotowe posadzki garażowe z żywic).

Wyroby cechuje wysoka jakość, niezawodność i łatwość aplikacji. Specjalnie opracowane receptury zapewniają skuteczne krycie i trwałość malowanych powierzchni.

Wśród specjalistycznych produktów Sikkens na uwagę zasługuje między innymi Sikkens Alpha SanoProtect - antybakteryjna farba z aktywnymi jonami srebra, zalecana do pomieszczeń medycznych. Farba zapobiega rozwojowi bakterii powodujących zakażenia szpitalne, dlatego też polecana jest do malowania szpitalnych sal. Sikkens Alpha SanoProtect posiada atest IMSL (Industrial Microbiological Services Ltd) z zakresu właściwości antybakteryjnych.

Ciekawym produktem jest też Sikkens Alphacaso, farba akrylowa do stosowania na zewnątrz, którą można pokryć zarówno podłoża mineralne, jak i drewno, metale nieżelazne i pcv. Farba elewacyjna Sikkens Alphacaso przeznaczona jest przezde wszystkim do tynków i starych powłok malarskich. Jednak, po odpowiednim przygotowaniu podłoża, może być wykorzystana np. do malowania cegły klinkierowej, drewnianej podbitki, rynien i rur spustowych w twardego pvc lub ocynkowanych.

Farby Sikkens w Polsce

AkzoNobel planuje zbudować dla marki Sikkens sieć Partnerów Strategicznych Sikkens (obecnie w całym kraju jest ich 15). Osoby i firmy zaintersowane farbami Sikkens mogą też korzystać z profesjonalnego zespołu doradców technicznych.
Będą też organizowane szkolenia i warsztaty dla architektów, architektów wnętrz czy firm wykonawczych np. związane z doborem kolorystyki wnętrz i elewacji, technik malowania czy też kompleksowym rozwiązaniom produktowym dedykowane określonym typom obiektów, np. placówkom medycznym.

Sikkens na świecie

Produkty Sikkens były wykorzystywane przez aarchitektów, dekoratorów wnętrz i profesjonalnych malarzy przy największych realizacjach na całym świecie. Doradcy Sikkensa pracowali m.in. przy opracowaniu miejskiego schematu barw we włoskim Portofino oraz hiszpańskiej Maladze. Farby Sikkens były stosowane przy renowacji zabytkowego biurowca Chilehaus w Hamburgu (obiekt jest na liście UNESCO) i słynnej Japońskiej Wieża w Brukseli.
Sikkens jest na rynku od 220 lat (jej początki sięgają 1792 roku). Obecnie marka ma wiodącą pozycję w branży samochodowej i farb dekoracyjnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej