Akryl do płyt gipsowo-kartonowych

2008-11-12 13:59

Akryl przeznaczony jest do łączenia płyt gipsowo-kartonowych, uszczelniania narożników, wypełniania wszelkich ubytków i szczelin na stykach ścian, sufitów, schodów, listew przyściennych i parapetów. Produkt sprawdza się również przy likwidowaniu pęknięć na ścianach i sufitach (przed malowaniem), uszczelnianiu ram okiennych i drzwiowych, uszczelnianiu i łączeniu gazobetonu oraz zabezpieczaniu pian poliuretanowych przed promieniowaniem UV.

Akryl firmy SELENA przeznaczony jest do łączenia płyt gipsowo-kartonowych, uszczelniania narożników, wypełniania wszelkich ubytków i szczelin na stykach ścian, sufitów, schodów, listew przyściennych i parapetów. Produkt sprawdza się również przy likwidowaniu pęknięć na ścianach i sufitach (przed malowaniem), uszczelnianiu ram okiennych i drzwiowych, uszczelnianiu i łączeniu gazobetonu oraz zabezpieczaniu pian poliuretanowych przed promieniowaniem UV. Produkt nie ma zapachu, można go malować, zachowuje przyczepność także w połączeniu z takimi materiałami jak drewno i szkło. Jest elastyczny, wodoszczelny, odporny na mróz oraz promieniowanie UV. Można go stosować zarówno na suche, jak i wilgotne podłoża.
Przed zastosowaniem akrylu podłoże należy oczyścić z kurzu, następnie odtłuścić przemywając je acetonem, izopropanolem, etanolem lub detergentem. W przypadku powierzchni chłonnych trzeba zastosować podkład gruntujący w postaci roztworu akrylu w wodzie o konsystencji odpowiedniej do malowania. Aby masa uszczelniająca nie stykała się bezpośrednio z rysą, szczeliną czy pęknięciem, dno wypełniamy taśmą dylatacyjną. Szczeliwa należy układać za pomocą wyciskaczy mechanicznych bezpośrednio z kartusza. Aby nie zabrudzić podłoża oraz uzyskać równą linię, stosuje się taśmy samoprzylepne, które należy usunąć natychmiast po zakończeniu pracy. Ewentualne nierówności można wygładzić palcem lub czystą i gładką szpatułką zanurzoną w wodzie z mydłem. Produkt dostępny jest w kartuszach o poj. 310 ml.
Minimalny kontakt z powierzchnią uszczelnianą powinien wynosić 4 mm, zalecana szerokość to 6 mm. Wypełniana spoina powinna mieć maksymalną szerokość 20 mm. Stosunek szerokości spoiny do jej głębokości powinien wynosić 1:1.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej