Aby były czyste

2008-09-11 13:06

Płyty tarasowe w jasnym kolorze są szczególnie wrażliwe na zabrudzenia. Rozlane wino, tłuszcz z grillowanych potraw czy brud z ogrodu przyniesiony pod obuwiem to  codzienność. A że cierpią przy tym np. każdego rodzaju płyty kamienne lub z uszlachetnionego betonu...

Libet Impregnat został stworzony do nawierzchni ogrodowych w jasnych odcieniach beżu lub piasku, szczególnie płyt wet-cast, bo to one są najbardziej narażone na powstawanie widocznych i nieodwracalnych zabrudzeń. Jest przeznaczony do ochrony płyt i kostek z uszlachetnionego betonu oraz płyt tarasowych z kamienia naturalnego - zarówno nowych, jak i starych.


Płyty Venetia z kolekcji Libet Impressio

Impregnat poprawia odporność nawierzchni na zabrudzenia oraz wnikanie oleju i płynów. Ułatwia czyszczenie płyt ułożonych w ogrodzie lub przed domem i pomaga zachować ich pierwotny wygląd. Naniesiony na kostki czy płyty nie zmienia bowiem odcienia nawierzchni, ani nie pozostawia efektu nabłyszczenia. Jest dostępny w dwóch opakowaniach - 5 i 25 kg. Mniejsze w zupełności wystarczy na taras czy przydomowe patio o powierzchni do 16 m2, większe przeznaczone jest na nawierzchnię do 80 m2, na przykład na podjazd do garażu, przy czym podane wielkości dotyczą podłoży najbardziej chłonnych. Zużycie impregnatu wynosi bowiem od 150-300 g/m2 powierzchni w zależności od jej struktury i nasiąkliwości oraz metody nanoszenia preparatu na nawierzchnię. Materiały porowate (np. kostki betonowe) wymagają znacznie większej ilości impregnatu niż nawierzchnie o małej porowatości, takie jak płyty wet-cast.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej