90 sekund i trzyma

2007-11-15 9:43

Araldite 90 Seconds to nowy, szybkoschnący, dwuskładnikowy klej epoksydowy. W maksymalnie 90 sekund można nim skleić zarówno elementy metalowe, drewniane, szklane czy ceramiczne jak i tworzywa sztuczne.

Z pomocą kleju można łączyć: pękniętą porcelanę, elementy gumowe czy nieustannie odklejającą się listwę szafki. Klej poradzi sobie również z łączeniem tworzyw sztucznych, drewna, szkła. Najważniejszą zaletą produktu jest szybkie utwardzenie w temperaturze pokojowej. Produkt jest krystalicznie przezroczysty i nie spływa z klejonych krawędzi. Jest wydajny - cienka warstwa kleju zapewni długotrwałe i mocne spojenie. Po utwardzeniu nie tylko nie zmienia swojej objętości, ale jest również odporny na wilgoć oraz szeroki zakres temperatur. Produkt oferowany jest w innowacyjnym opakowaniu, w formie połączonych strzykawek, zapewnia to precyzyjne dozowanie. Dołączona do kleju specjalna szpatułka oraz miseczka znajdująca się na plastikowym blistrze dodatkowo ułatwi wymieszanie kleju.

Zanim zastosujemy klej trzeba oczyścić i odtłuścić, np. za pomocą acetonu, klejone powierzchnie. W celu poprawienia ich przyczepności powinno się je lekko zmatowić papierem ściernym. Następnie należy odłamać końcówkę strzykawek, wycisnąć niewielką ilość kleju i wymieszać dokładnie oba składniki w ciągu ok. 15 sekund. Po tym czasie natychmiast trzeba nanieść cienką warstwę kleju (ok. 0,05-0,1 mm) na obie klejone powierzchnie, mocno je ścisnąć i unieruchomić na ok. 5 minut. Nadmiar produktu należy usunąć ostrym nożykiem lub za pomocą gorącej wody i mydła przed utwardzeniem. Pełne utwardzenie nastąpi po ok. 15 minutach. Ważne jest, aby po zakończeniu pracy wytrzeć i zamknąć strzykawki.

 Dane techniczne  
Odporność temperaturowa -50°C do 70°C
Czas mieszania  15 sekund
Czas unieruchomienia sklejonych elementów 5 minut
Czas pełnego utwardzenia 15 minut
Termin przydatności 3 lata
Pojemność 24 ml

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej