90 sekund i trzyma

2007-11-15 9:43

Araldite 90 Seconds to nowy, szybkoschnący, dwuskładnikowy klej epoksydowy. W maksymalnie 90 sekund można nim skleić zarówno elementy metalowe, drewniane, szklane czy ceramiczne jak i tworzywa sztuczne.

Z pomocą kleju można łączyć: pękniętą porcelanę, elementy gumowe czy nieustannie odklejającą się listwę szafki. Klej poradzi sobie również z łączeniem tworzyw sztucznych, drewna, szkła. Najważniejszą zaletą produktu jest szybkie utwardzenie w temperaturze pokojowej. Produkt jest krystalicznie przezroczysty i nie spływa z klejonych krawędzi. Jest wydajny - cienka warstwa kleju zapewni długotrwałe i mocne spojenie. Po utwardzeniu nie tylko nie zmienia swojej objętości, ale jest również odporny na wilgoć oraz szeroki zakres temperatur. Produkt oferowany jest w innowacyjnym opakowaniu, w formie połączonych strzykawek, zapewnia to precyzyjne dozowanie. Dołączona do kleju specjalna szpatułka oraz miseczka znajdująca się na plastikowym blistrze dodatkowo ułatwi wymieszanie kleju.

Zanim zastosujemy klej trzeba oczyścić i odtłuścić, np. za pomocą acetonu, klejone powierzchnie. W celu poprawienia ich przyczepności powinno się je lekko zmatowić papierem ściernym. Następnie należy odłamać końcówkę strzykawek, wycisnąć niewielką ilość kleju i wymieszać dokładnie oba składniki w ciągu ok. 15 sekund. Po tym czasie natychmiast trzeba nanieść cienką warstwę kleju (ok. 0,05-0,1 mm) na obie klejone powierzchnie, mocno je ścisnąć i unieruchomić na ok. 5 minut. Nadmiar produktu należy usunąć ostrym nożykiem lub za pomocą gorącej wody i mydła przed utwardzeniem. Pełne utwardzenie nastąpi po ok. 15 minutach. Ważne jest, aby po zakończeniu pracy wytrzeć i zamknąć strzykawki.

 Dane techniczne  
Odporność temperaturowa -50°C do 70°C
Czas mieszania  15 sekund
Czas unieruchomienia sklejonych elementów 5 minut
Czas pełnego utwardzenia 15 minut
Termin przydatności 3 lata
Pojemność 24 ml

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej