3 farby Sigma Coatings do drewna i metalu

2016-05-04 13:57
farby do drewna
Autor: brak danych

Marka Sigma Coatings wprowadza 3 specjalistyczne farby do drewna i metalu, przeznaczone do prac wykończeniowych i renowacyjnych. Kolory farb do drewna i metalu powstały zgodne z wzornikiem NCS, RAL i Chromatic, dzięku czemu można je wybierać z ponad tysiąca kolorów. Różne są także ich efekty wykończenia - mat, połysk oraz satyna.

Farba Sigma Contour PU

Sigma Contour PU to emalia na bazie żywic poliuretanowo-alkidowych do użytku zewnętrznego i wewnętrznego. Farba przeznaczona jest do finalnego malowania drewna, powierzchni drewnopochodnych oraz ze stali i elementów żeliwnych, uprzednio zabezpieczonych podkładem antykorozyjnym. Farba polecana jest do malowania stolarki okiennej, drzwiowej i elewacyjnych okładzin z drewna i metalu. Zalecana jest również do malowania lamperii na podłożach mineralnych w budynkach mieszkalnych i obiektach użyteczności publicznej.
Farbę wyróżnia dobre krycie (wydajność do ok. 17 m²/l). Daje powierzchnię elastyczną, odporną na ścieranie, zadrapania, środki czyszczące, a także zmienne warunki atmosferyczne.
Farba dostępna jest w komputerowym systemie kolorowania Color Pro, w 2 efektach wykończenia – gloss (wysoki połysk) oraz satin (satyna).

farba do drewna i metalu Sigma Contour PU
Autor: Sigma Coatings Farba Sigma Contour PU
  • Przeczytaj również! Farba do drewna na zewnątrz. Doradzamy, jaką farbą zabezpieczyć drewno w ogrodzie

Farba Sigma Contour Aqua PU

Wodorozcieńczalna emalia na bazie żywic poliuretanowych, której receptura oparta jest na technologii lipofobowej LTA+. Emalia przeznaczona jest do wnętrz i na zewnątrz, na podłoża drewniane, drewnopochodne, twarde PVC oraz stalowe, uprzednio zagruntowane podkładem antykorozyjnym, np.: Sigma Cekor R lub Sigmetal Zincolor 3in1.
Farba jest wydajna, dobrze kryje kryciem (ok. 11 m²/l) i szybko schnie (ok. 4-5 godzin, gloss – 16 godzin). Zapewnia też odporność na promienie UV (nie żółknie).
Farba dostępna jest w komputerowym systemie kolorowania Color Pro, w 3 efektach wykończenia – matt (matowy), gloss oraz satin – do wyboru.

farba do drewna i metalu Sigma Contour Aqua PU
Autor: Sigma Coatings Farba Sigma Contour Aqua PU

Farba Sigmetal Zincolor 3in1

Jednoskładnikowa, antykorozyjna emalia z fosforanem cynku do stosowania bezpośrednio na metal. Farba przeznaczona jest do malowania powierzchni z żelaza, stali, cynku, twardych tworzyw sztucznych, miedzi oraz aluminium. Nadaje się do stosowania wewnątrz i na zewnątrz, po uprzednim przygotowaniu powierzchni. Farba jest rozwiązaniem  „3w1” - może być zastosowana jako warstwa podkładowa, pośrednia i wykończeniowa. Nie wymaga dodatkowych środków gruntujących (antykorozyjna – klasa C3 wg PN-EN 12944). Elastyczność, dobra przyczepność do wielu trudnych podłoży stalowych, dobre krycie zwłaszcza na krawędziach, to główne zalety farby, która daje satynowy efekt wykończenia.

farba do drewna i metalu Sigmetal Zincolor 3in1
Autor: Sigma Coatings Farba Sigmetal Zincolor 3in1
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej