3 farby Sigma Coatings do drewna i metalu

2016-05-04 13:57
farby do drewna
Autor: brak danych

Marka Sigma Coatings wprowadza 3 specjalistyczne farby do drewna i metalu, przeznaczone do prac wykończeniowych i renowacyjnych. Kolory farb do drewna i metalu powstały zgodne z wzornikiem NCS, RAL i Chromatic, dzięku czemu można je wybierać z ponad tysiąca kolorów. Różne są także ich efekty wykończenia - mat, połysk oraz satyna.

Farba Sigma Contour PU

Sigma Contour PU to emalia na bazie żywic poliuretanowo-alkidowych do użytku zewnętrznego i wewnętrznego. Farba przeznaczona jest do finalnego malowania drewna, powierzchni drewnopochodnych oraz ze stali i elementów żeliwnych, uprzednio zabezpieczonych podkładem antykorozyjnym. Farba polecana jest do malowania stolarki okiennej, drzwiowej i elewacyjnych okładzin z drewna i metalu. Zalecana jest również do malowania lamperii na podłożach mineralnych w budynkach mieszkalnych i obiektach użyteczności publicznej.
Farbę wyróżnia dobre krycie (wydajność do ok. 17 m²/l). Daje powierzchnię elastyczną, odporną na ścieranie, zadrapania, środki czyszczące, a także zmienne warunki atmosferyczne.
Farba dostępna jest w komputerowym systemie kolorowania Color Pro, w 2 efektach wykończenia – gloss (wysoki połysk) oraz satin (satyna).

farba do drewna i metalu Sigma Contour PU
Autor: Sigma Coatings Farba Sigma Contour PU
  • Przeczytaj również! Farba do drewna na zewnątrz. Doradzamy, jaką farbą zabezpieczyć drewno w ogrodzie

Farba Sigma Contour Aqua PU

Wodorozcieńczalna emalia na bazie żywic poliuretanowych, której receptura oparta jest na technologii lipofobowej LTA+. Emalia przeznaczona jest do wnętrz i na zewnątrz, na podłoża drewniane, drewnopochodne, twarde PVC oraz stalowe, uprzednio zagruntowane podkładem antykorozyjnym, np.: Sigma Cekor R lub Sigmetal Zincolor 3in1.
Farba jest wydajna, dobrze kryje kryciem (ok. 11 m²/l) i szybko schnie (ok. 4-5 godzin, gloss – 16 godzin). Zapewnia też odporność na promienie UV (nie żółknie).
Farba dostępna jest w komputerowym systemie kolorowania Color Pro, w 3 efektach wykończenia – matt (matowy), gloss oraz satin – do wyboru.

farba do drewna i metalu Sigma Contour Aqua PU
Autor: Sigma Coatings Farba Sigma Contour Aqua PU

Farba Sigmetal Zincolor 3in1

Jednoskładnikowa, antykorozyjna emalia z fosforanem cynku do stosowania bezpośrednio na metal. Farba przeznaczona jest do malowania powierzchni z żelaza, stali, cynku, twardych tworzyw sztucznych, miedzi oraz aluminium. Nadaje się do stosowania wewnątrz i na zewnątrz, po uprzednim przygotowaniu powierzchni. Farba jest rozwiązaniem  „3w1” - może być zastosowana jako warstwa podkładowa, pośrednia i wykończeniowa. Nie wymaga dodatkowych środków gruntujących (antykorozyjna – klasa C3 wg PN-EN 12944). Elastyczność, dobra przyczepność do wielu trudnych podłoży stalowych, dobre krycie zwłaszcza na krawędziach, to główne zalety farby, która daje satynowy efekt wykończenia.

farba do drewna i metalu Sigmetal Zincolor 3in1
Autor: Sigma Coatings Farba Sigmetal Zincolor 3in1
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej