Szybkobieżne i rolowane bramy przemysłowe. Hörmann wprowadza nowe produkty

2015-09-02 11:59
brama przemyslowa hormann
Autor: Hörmann Nowe szybkobieżne bramy przemysłowe HS 5015 PU H 67 i HS 6015 PU V 67

Nowe bramy przemysłowe Hörmanna cechuje lepszy współczynnik przenikania ciepła i wyższa prędkość maksymalna.

Nowe szybkobieżne bramy segmentowe firmy Hörmann HS 5015 PU H 67 i HS 6015 PU V 67 to bramy zbudowane z segmentów o grubości ponad 67 mm wyposażonych w przegrodę termiczną, których współczynnik przenikania ciepła może wynosić nawet 0,33 W/(m2K). Ich maksymalna prędkość otwierania wynosi od 1,5 do 2,5 m/s. Te szybkobieżne bramy pracują z wykorzystaniem mechanizmu pasów z przeciwwagami, a segmenty bramy są prowadzone w podwyższonych poziomych prowadnicach pod stropem hali (wersja H) lub pionowo na ścianie (wersja V).

Wzornictwo nowych bram szybkobieżnych firmy Hörmann jest dopasowane do przemysłowych bram segmentowych tej marki.

Nowe przemysłowe bramy rolowane

Bramy rolowane DD obsługiwane są przez napęd połączony bezpośrednio z wałem nawijającym. Zintegrowane zabezpieczenie przed opadnięciem płyty bramy z jednej strony pozwala obniżyć koszty instalacji, z drugiej stwarza możliwość dopasowania sposobu montażu napędu do sytuacji na miejscu budowy: napęd może być montowany w położeniu pionowym skierowany w górę lub w dół, bądź w położeniu poziomym.

Bramy rolowane DD przeznaczone są do zamykania otworów o wymiarach do 12 m szerokości i 9 m wysokości. Mogą być wykonane z dwuściennych stalowych profili Decotherm S (lepszy współczynnik przenikania ciepła) i wyposażone w napęd i sterowanie z przetwornicą częstotliwości. Dzięki temu brama może otwierać się z prędkością nawet 1,1 m/s, co pozwala na 30 cykli pracy na godzinę, lub 500 cykli dziennie.

Funkcja łagodnego rozruchu i wyhamowania oszczędza napęd i pozwala na bezpieczną pracę bramy. Inwestorom, którym zależy na wyjątkowo cichej pracy bramy, firma Hörmann proponuje bramy DD z pancerzem Decotherm S z opcjonalnym pakietem wyposażenia S6. W tej wersji bramy umieszczone mają od strony wewnętrznej specjalne podkładki wygłuszające, które w wyniku delikatnego odkładania profili jeden na drugim zmniejszają poziom hałasu, a  jednocześnie ograniczają zużycie segmentów. Ta wersja bramy rolowanej DD może mieć maksymalnie szerokość 5 m i wysokość 9 m.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej