Sposób na modernizację bramy garażowej i drzwi wejściowych: brama i drzwi roku 2011

2011-02-14 9:37
Sposób na modernizację bramy garażowej i drzwi: brama i drzwi roku
Autor: HORMANN Brama RenoMatic i drzwi Pro Matic w kolorze Golden Oak

Brama garażowa RenoMatic i drzwi wejściowe RenoDoor firmy Hörmann dopasowane są do siebie pod względem wzorniczym i technologicznym. Produkty oferowane są w tych samych kolorach i tych samych wersjach wykończenia powierzchni.

Brama garażowa RenoMatic

Segmentowe bramy garażowe zbudowane zostały z ocieplanych paneli i wyposażone w napęd ProMatic. Segmenty o grubości 42/20 mm zapewniają dobrą izolację cieplną i cichą pracę bramy. Ciche otwieranie i zamykanie zapewnia też, opatentowany mechanizm prowadzenia napędu. ProMatic nie wymaga konserwacji. Wyposażony został w mechanizm rozłączający, który zatrzymuje bramę natychmiast po natrafieniu na przeszkodę. Brama ma też automatyczne ryglowanie przeciwwłamaniowe, co uniemożliwia jej otwarcie przez złodzieja.
Wymiana starej uchylnej bramy garażowej na bramę segmentową sprawi, że światło  przejazdu poszerzy się o 14 cm. Więcej przestrzeni powstanie też wewnątrz garażu i bezpośrednio przed nim (brama segmentowa nie wychyla się ani do wewnątrz, ani do środka).

dane techniczne napędu ProMatic
maks. prędkość otwierania [cm/s] 14
maks. szerokość bramy [mm] 5000
maks. powierzchnia płyty bramy [m2] 10
maks. siła ciągu [N] 650

Sposób na modernizację bramy garażowej i drzwi
Autor: HORMANN Struktura Decograin – kolor Titan Metalic

Drzwi zewnętrzne RenoDoor

Drzwi stalowe, podobnie jak bramę garażową charakteryzuje wysoka izolacyjność cieplna (o współczynniku U do 1,1 W/(m2K)). Zapewnia ją płyta drzwiowa ze stali lub aluminium o grubości 46 mm, wypełniona utwardzoną pianką poliuretanową bez freonu. Drzwi wyposażone są w podwójne uszczelki, umieszczone na wszystkich czterech krawędziach, oraz dodatkowe uszczelnienie szczotkowe w obszarze progowym. Aluminiowa ościeżnica o zaokrąglonym kształcie wyposażona jest w przegrodę termiczną.
Drzwi standardowo są wyposażone w 8-punktowy zamek z ryglem obrotowym – jest to ważny element ochrony przeciwwłamaniowej. Mają nowoczesny design. Ich gładka powierzchnia przełamana została pionowym przeszkleniem w oprawie ze stali nierdzewnej.

Kolory i wykończenie powierzchni

Brama RenoMatic oferowana jest w sześciu rodzajach wysokiej jakości powierzchni: w modnej mikroprofilowanej powłoce Micrograin w kolorach białego aluminium, białym i brązowym oraz w  trzech rodzajach oklein foliowych Decograin - drewnopodobnych Golden Oak i  Dark Oak oraz Titan Metalic.

Brama RenoMatic oferowana jest w czterech promocyjnych wymiarach: 2375/2125 mm, 2500/2125 mm, 3000/2125 mm i 3000/2250 mm, a drzwi RenoDoor w wymiarze 1100/2100 mm.

Cena bramy RenoMatic (Brama Roku)- od 2690 zł + VAT,  Cena drzwi RenoDoor (RenoDoor) - od 3950 zł + VAT

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej