Nowa generacja napędów garażowych: napęd do wszystkich rodzajów bram

2011-02-03 12:36
Nowa generacja napędów garażowych: napęd do wszystkich rodzajów bram
Autor: Normstahl

Nowa generacja napędów Magic 600 i Magic 1000 została skonstruowana tak, aby brama garażowa pracowała szybciej, bez tarcia i hałasu.

Napędy do bram

Konstrukcja nowej generacji napędów Magic 600 i Magic 100 firmy Normstahl bazuje na pasku zębatym, który jako przeniesienie napędu, porusza wszystkie rodzaje bram garażowych. Zoptymalizowana współpraca napędu i paska powoduje, że napęd przenosi siłę bezpośrednio, z pominięciem przekładni, na koło napędowe. Rozwiązanie to ogranicza tarcia i w efekcie brak utraty siły. Warto podkreślić, że koło napędowe zostało wyposażone w łożysko, które zapewnia cichą i lekką pracę. Dodatkowo również drugie kółko paska wyposażone jest w łożysko, dzięki czemu minimalizuje następne miejsca tarcia i maksymalizuje przeniesienie siły. Co więcej, konstrukcja szyny została zmieniona tak, aby napięcie paska mogło być regulowane po stronie główki napędu. Napęd garażowy Magic 600 i Magic 1000 został skonstruowany w taki sposób, by główka napędu, w zależności od potrzeb lub systemu bramy, mogła być zamontowana na kilka sposobów. W przypadku małej głębokości garażu, konstrukcji bramy lub warunków zabudowy, główkę napędu można obrócić o 90o lub nawet o 180o. Rozwiązanie to umożliwia ustawienie automatyki tak, by nie zakłócała ona korzystania z garażu.

Automaty Magic różnią się od siebie kilkoma szczegółami technicznymi. Magic 600 osiąga siłę ciągu 600 N, z kolei Magic 1000 aż 1000 N. Dodatkowo pierwszy z nich ma 1 – cyfrowy zmienny wskaźnik, a drugi został wyposażony we wskaźnik 3 – cyfrowy. Napęd garażowy Magic 1000 ma  również regulację czasu świecenia lampy, oraz funkcję zamknięcia bramy po przecięciu fotokomórki. Udogodnieniem jest także asystent parkowania dołączony do modelu Magic 1000.

Zarówno napędy Magic 600, jak i Magic 1000 zostały wyposażone w wyświetlacz, który pokazuje wszystkie informacje niezbędne dla użytkownika automatyki. Rozwiązanie to ułatwia nie tylko naukę obsługi, programowanie czy kasowanie automatu, ale także informuje, które funkcje lub program jest aktualnie wykonywany. Dzięki temu użytkownik ma wiedzę, co w danym momencie dzieje się z jego bramą. Panel sterowania  napędu ma jedynie trzy przyciski, za pomocą których przeprowadzana jest obsługa bramy garażoqwej. Przyciski oznaczone są czytelnymi symbolami i łatwo reagują na naciśnięcia. Napędy garażowe Magic 600 i Magic 1000 oferują dodatkowo przydatne funkcje, takie jak: Backjump, miękki ruch w kierunku zamykania i otwierania, regulowaną siłę oraz automatyczne zamykanie bramy. Parametry te, tak ważne dla bezpiecznego funkcjonowania bramy, mogą być ustawiane indywidualnie według potrzeb domowników.

Magic Door Control, pozwala precyzyjnie określić, w jakiej pozycji znajduje się brama

Magic Door Control, pozwala precyzyjnie określić, w jakiej pozycji znajduje się brama i, w razie potrzeby, ją zamknąć lub otworzyć. Wskaźnik pozycji bramy funkcjonuje jak nadajnik, dlatego też montaż nie wymaga połączenia kablowego. Oznacza to, że na jego zakup możemy zdecydować się nawet po zamontowaniu bramy. Warto także wspomnieć, że automatyka Normstahl daje możliwość radiowego sterowania nie tylko bramą garażową, ale także bramą wjazdową, systemem alarmowym czy oświetleniem podjazdu. Zautomatyzowany system pozwala z odległości kilkudziesięciu  metrów otworzyć bramę i dzięki temu znacznie skrócić czas wjazdu samochodu do garażu. Rozwiązanie to zapewnia nie tylko wygodę, ale również podnosi bezpieczeństwo użytkowników.

Napęd do bramy garażowej: Magic 600 - cena brutto 1156,20 zł i Magic 1000 - cena brutto 1537,50 zł

Nowa generacja napędów garażowych: napęd do wszystkich rodzajów bram
Autor: Normstahl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej