Lepsza termoizolacja w bramach segmentowych Hörmann

2011-07-18 14:35
Brama garażowa
Autor: HORMANN Biała brama, biała stolarka i biała elewacja tworzą spójną całość

Firma Hörmann proponuje montaż bram segmentowych z zastosowaniem ościeżnicy Thermoframe. Nowy sposób mocowania korzystnie wpływa na oszczędność energii.

Rozwiązanie z użyciem mechanizmu Thermoframe zakłada montaż bramy z zastosowaniem przegrody termicznej. Ościeżnica Thermoframe jest oddzielona od ściany budynku przegrodą termiczną. Takie rozwiązanie podnosi izolacyjność cieplną, powodując przerwanie przewodzenia ciepła przez stalową ościeżnicę z pomieszczeń do ściany budynku.

Przeczytaj również: Oszczędność energii przy wykorzystaniu inteligentnej techniki bramowej i przeładunkowej

Ościeżnica Thermoframe jest wyposażona w wytrzymałą ramę z tworzywa sztucznego, która zwiększa szczelność bramy. Dodatkowo mechanizm wyposażony jest w szeroką „wargę” uszczelniającą, która przykrywa uszczelkę bramy tworząc w ten sposób drugą płaszczyznę uszczelnienia. Stosując Thermoframe w bramie DPU firmy Hörmann, o powierzchni 9 m2 izolacja zwiększa się nawet o 40 procent, w porównaniu do standardowej bramy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej