Kurtyna świetlna GridScan/Mini

2014-04-07 16:52
kurtyna świetlna do bram automatycznych
Autor: Wiśniowski

Kurtyna świetlna wykorzystująca przecinające się wiązki światła to sposób na bezpieczne użytkowanie automatycznych bram garażowych pracujących w pionie, szczególnie bram garażowych segmentowych. Kurtynę świetlną wprowadza do oferty firma Wiśniowski.

Kurtyna świetlna GridScan/Mini zabezpiecza wjazd w przypadku niekontrolowanego zamykania się bramy garażowej, gdy w jej świetle znajdzie się przeszkoda, którą jest np. samochód. Funkcja ta realizowana jest poprzez wiązki podczerwieni przesyłane pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem. Kurtynę świetlną stanowi kompaktowy profil, dzięki czemu może być ona instalowana bezpośrednio w prowadnicach bramy segmentowej. Skośne i poziome wiązki świetlne zwiększają gęstość zabezpieczanego pola do wysokości 2,5 m.
Kurtyna świetlna do automatycznych bram garażowych jest odporna na refleksy słoneczne, wilgoć oraz warunki atmosferyczne. Poszczególne komponenty kurtyny świetlnej zapewniają odpowiedni poziom zabezpieczenia wbudowanej elektroniki. Elementy urządzenia wyposażone są we wskaźniki LED i sterownik. Dodatkową zaletą produktu jest prosty i szybki montaż przy pomocy tradycyjnych narzędzi.

Jakość kurtyny świetlnej do automatycznych bram garażowych została potwierdzona certyfikatami EN ISO 13849-1 2008 i EN 12978:2009.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej