Już wkrótce nowe systemy przeładunkowe i przemysłowe bramy segmentowe Normstahl

2013-01-30 8:00
Systemy przeładunkowe i przemysłowe bramy segmentowe Normstahl
Autor: Normstahl System załadunkowy Normstahl

Nowości to m.inn. przemysłowe bramy segmentowe. W najbliższym czasie wśród produktów marki Normstahl Entrematic znajdą się rozwiązania opracowane z myślą o przemyśle – bramy, kurtyny oraz systemy przeładunkowe.

Firma Normstahl Entrematic oferująca dotąd bramy garażowe, napędy, układy sterowania oraz akcesoria do bram poszerza swoją ofertę o produkty dla przemysłu. Systemy przeładunkowe i przemysłowe bramy segmentowe Normstahl cechuje estetyka, funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania.

Nowości wśród przemysłowych bram segmentowych

Jedną z nowości firmy Normstahl Entrematic dla przemysłu jest segmentowa brama Normstahl OSP42. Jest to izolowana brama panelowa przeznaczona do stosowania w magazynach, centrach logistycznych i wszelkiego rodzaju zakładach produkcyjnych. Konstrukcja bramy została optymalnie opracowana dla potrzeb klientów, którzy poszukują dobrze izolowanego, nie zajmującego zbyt dużo miejsca rozwiązania do montażu w obiektach przemysłowych. Dobra izolacja bramy to zasługa nowego panelu warstwowego o grubości aż 42 mm. Panel jest zaprojektowany bez mostków cieplnych (połączenia metal-metal), a szczelność całej konstrukcji poprawiają uszczelki izolacyjne, które zostały głębiej osadzone pomiędzy sekcjami.

Inną nowością w ofercie Normstahl Entrematic dla przemysłu jest przeszklona brama segmentowa typu ramowego OSF42. Zaprojektowano ją do pomieszczeń wymagających dobrego oświetlenia, ekspozycji lub wyjątkowej widoczności. Typowe przeznaczenie to: salony sprzedażowe, remizy straży pożarnej lub pomieszczenia, w których pożądany jest optymalny dopływ światła dziennego. Warto zaznaczyć, że modułowa konstrukcja segmentowej bramy przemysłowej Normstahl Entrematic OSF42 zapewnia swobodę konkretnej konfiguracji dostosowanej do różnych potrzeb. Sekcje aluminiowej ramy są anodowane lub malowane. Mogą być, albo całkowicie przeszklone, albo też z wypełnieniem panelowym.

Łatwe i praktyczne systemy przeładunkowe

Nowością firmy Normstahl Entrematic, poza bramami przemysłowymi, są także platformy przeładunkowe oraz kurtyny uszczelniające mechaniczne i pneumatyczne, czyli rozwiązania do zastosowań przemysłowych i logistycznych. 

  • Platforma przeładunkowa z krawędzią uchylną LS60 firmy Normstahl Entrematic umożliwia bezpieczne i wydajne prace załadowcze. Jest to pomocne zwłaszcza wtedy, gdy kłopotliwa strefa załadowcza ma stać się strefą wysokiej wydajności. Dzięki konstrukcji oraz możliwości bezpiecznej pracy, urazy personelu i uszkodzenia towarów są wyeliminowane do minimum. Cechą szczególną platformy LS60 są otwarte zawiasy. Tego rodzaju rozwiązanie pozwala na minimalną konserwację, nie wymaga czyszczenia i gwarantuje bezawaryjną pracę.
  • Platforma przeładunkowa z krawędzią teleskopową LT60 to uniwersalne i elastyczne rozwiązanie w zastosowaniach logistycznych. Komfort obsługi gwarantuje optymalne połączenie między ciężarówką a budynkiem. Co więcej, dzięki zastosowaniu podnośników teleskopowych, dostęp do ciężarówki jest bezproblemowy i precyzyjny, przez co w pełni można wykorzystać przestrzeń ładunkową. Załadunek ciężarówki niezadokowanej jest możliwy bez ponownego dokowania pojazdu dzięki większej powierzchni kontaktowej krawędzi teleskopowej.
  • Mini platforma przeładunkowa LM60 jest z kolei ekonomicznym rozwiązaniem dokującym dla flot o standardowych rozmiarach.  Opracowano ją dla operatorów posiadających flotę pojazdów o tej samej wysokości platformy ładunkowej. Jest to alternatywa o niewysokich kosztach, dostosowana do wymagań większości operacji załadunku.

Oprócz konwencjonalnej zatoczki załadunkowej wewnątrz budynku, przy budowie nowego magazynu planowana jest często dodatkowo rampa zewnętrzna. Wtedy idealnym rozwiązaniem jest rampa uchylna. Ze względu na łatwy montaż bezpośrednio na krawędzi rampy, model ten może być stosowany także w budynkach już istniejących (z zewnętrznymi rampami). Przykładem takiego rozwiązania jest rampa uchylna typu LDF60 Normstahl Entrematic. Jest ona montowana na stałe, natomiast model LDM60 ma możliwość przesuwania wzdłuż rampy. Obu wersji można używać, zarówno do załadunku od tyłu, jak i z boku ciężarówki.

Kurtyny - właściwa izolacja i ochrona załadunku

Podczas załadunku i rozładunku niezwykle ważna jest ochrona wartościowych towarów, zwłaszcza podczas zmiennych warunków pogodowych.  Kurtyny uszczelniające zapewniają właściwą ochronę przed deszczem i wiatrem i umożliwiają lepsze warunki pracy. Jest to sprawdzone i standardowe rozwiązanie stosowane w logistyce. 
Kurtyny uszczelniające SM1 Normstahl Entrematic mogą być stosowane do obsługi samochodów ciężarowych o standardowych rozmiarach. Przednie i tylne ramy wykonane są z ocynkowanych profili stalowych, połączonych z mocnymi obejmami usztywniającymi. Elastyczne fartuchy przednie wykonane z niezwykle odpornego PCV zapewniają dużą wytrzymałość uszczelnienia bramowego na niemałe obciążenia w trakcie codziennego załadunku.
Z kolei kurtyny pneumatyczne SI1 Normstahl Entrematic stosuje się do pionowych ruchów pojazdu podczas załadunku i rozładunku. Boczne i górne poduszki powietrzne zamontowane są na konstrukcji ściana-dach-ściana wykonanej z paneli (ISO), co zapewnia dobre uszczelnienie również przy różnych kształtach nadwozi ciężarówek. W przestrzeni ładunkowej oznacza to lepszą ochronę personelu oraz towarów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej