Ciepła brama garażowa z izolacją z pianki poliuretanowej

2009-12-03 10:15
Ciepła brama garażowa
Autor: Normstahl

Ocieplona brama garażowa pozwoli zatrzymać ciepło wewnątrz budynku bez względu na warunki panujące na zewnątrz. Brama garażowa z rodziny g60 firmy Normstahl, pomiędzy dwoma w pełni ocynkowanymi panelami z blachy nierdzewnej, ma umieszczoną warstwę izolacyjną w postaci pianki poliuretanowej o grubości 42 mm.

Ciepła brama garażowa
Autor: Normstahl

Ciepła brama garażowa

Współczynnik przenikania ciepła dla takiej konstrukcji bramy garażowej wynosi ok. 1 W/(m2K) (dla bramy o powierzchni 10 m2). W bramie wyeliminowano mostek termiczny pomiędzy panelami, dzięki czemu, bez względu na warunki panujące na zewnątrz garażu, w środku utrzymuje się stała temperatura. Poprawia to nie tylko komfort użytkowania, ale pozwala też na oszczędność energii traconej na dodatkowe ogrzewanie. Dzięki przerwaniu mostka termicznego zostało wyeliminowane także zjawisko skraplania się wody po wewnętrznej stronie drzwi. Zwiększa to okres użytkowania bramy.
W dolnej części bramy zamontowana jest uszczelka podłogowa, mająca na celu dodatkową poprawę szczelności. W zależności od tego, czy podczas montażu otwory wentylacyjne zostały otwarte, czy zamknięte, pełni ona rolę albo dodatkowego zabezpieczenia, stanowiącego ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, albo wentylacji pozwalając na cyrkulację świeżego powietrza w garażu. Uszczelka ta jest przystosowana do montażu listwy kontaktowej z czujnikiem optycznym, który przerywa zamykanie bramy w razie napotkania jakiejkolwiek przeszkody.

Zastosowanie łożysk kulkowych w kółkach jezdnych znacznie redukuje poziom generowanego hałasu oraz sprawia, że brama garażowa porusza się po prowadnicach wyjątkowo miękko i lekko. Dzięki temu ręczne otwieranie lub zamykanie bramy jest bezproblemowe i ciche.
Zastosowanie w bramie garażowej systemu zamkniętych sprężyn, obudowanych szyn jezdnych, ościeżnic z poprowadzoną wewnątrz linką oraz zabezpieczeń przed przytrzaśnięciem palców praktycznie wykluczają ryzyko zranienia zarówno osoby dorosłej, jak i dziecka. 

Wymiary typowe do garażu jednostanowiskowego dla bramy sekcyjnej górnej g60: 2375/2000, 2375/2125, 2500/2000, 2500/2125 mm.

Producent udziela 10 lat gwarancji, na wszystkie produkty z tej serii.

Ciepła brama garażowa
Autor: Normstahl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej